Nemožnost prodávat Cyberpunk 2077 v PlayStation Store je uvedena jako hlavní důvod propadu zisku vydavatele, který také hledá příležitosti k získání nebo sloučení s jinými vývojáři, aby zvýšil své produkční schopnosti.

CD Projekt Red se stále snaží získat souhlas společnosti Sony k vrácení hry do obchodu PlayStation Storedruhý ředitel a vedoucí výroby hry kvůli obvinění ze šikany rezignoval a přes několik oprav není hra na konzolích staré generace stále ve 100% stavu. 

Pětiměsíční absence hry v obchodě PlayStation Store a neochota CD Projekt hlásit, kolik kusů hry se skutečně prodalo, pravděpodobně znamená, že prodeje nebyly příliš oslnivé. Podle agentury Reuters, která zprávu uvedla, „čistý zisk v prvním čtvrtletí poklesl o 64,7% na 32,5 milionu zlotých, což je výrazně pod 80 miliony zlotých, které analytici očekávali. To navíc ovlivňují i výdaje na vývoj Cyberpunk 2077 a práce na opravách hry. Tržby poklesly o 2% na 197,6 milionu zlotých (53,94 milionu USD). Prodejní náklady se ve čtvrtletí zvýšily o 79,6% na 62,1 milionu zlotých. “

Přečti si  It Takes Two prodalo 2 miliony kopií

Podle agentury Reuters plánuje CD Projekt RED „zahájit paralelní vysokorozpočtový vývoj od roku 2022“. Tento přechod je důvodem, proč bývalý ředitel Cyberpunk Adam Badowski odstoupil, aby dohlížel na přechod studia na vývoj několika AAA projektů současně. Kromě toho studio také hledá příležitosti ke sloučení a akvizici.

I když to společnosti v budoucnu pomůže, společnost CD Projekt si je dobře vědoma, že „budoucí růst prodejů“ závisí do značné míry na tom, jak přivést hráče zpět k Cyberpunku 2077. Za tímto účelem CD Projekt „potvrdil plány na zveřejnění bezplatného obsahu ke stažení a aktualizaci Cyberpunku 2077 a Zaklínače 3 pro nové konzole ve druhé polovině roku“.

I když jsou jejich současné problémy pochopitelné, je třeba zmínit, že loňský rok byl pro studio rekordní, kdy „její akcie v době před spuštěním Cyberpunku dosáhly historického maxima 464,2 zlotých“. Tyto akcie ale nyní ztratily více než 60% své hodnoty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno