Závislost na videohrách byla oficiálně Světovou zdravotnickou organizací klasifikována jako porucha duševního zdraví, což vyvolalo silné reakce a diskuse.

Generální ředitel Sony Kenichiro Yoshida se k tomuto rozhodnutí také vyjádřil. Yoshida v rozhovoru prohlásil: „Musíme to brát vážně a přijmout protiopatření,“ zatím však nespecifikoval, co tato opatření budou znamenat. „Již jsme zavedli systém hodnocení (omezujeme hráče podle věku) a přijímáme opatření založená na našich vlastních standardech,“ dodal Y0shida.

PlayStation nabízí širokou škálu rodičovských kontrol, které mohou být použity k omezení přístupu dětí a to jak k určitému obsahu, tak i jak dlouho mohou hrát během jednoho dne. Není však jasné, zda má společnost Sony další plány na řešení tohoto problému.

Přečti si  Activision si v příštích dvou letech najme 2 000 vývojářů, protože si klade za cíl ztrojnásobit velikost franšízového týmu

Společnost Sony musí v tomto ohledu postupovat velmi opatrně, ostatně stejně jako další společnosti, protože se může velmi brzy nacházet na velmi tenkém ledě, který by se mohl propadnout a znamenat ztrátu řady fanoušků.

Mnoho lidí, tedy hráčů, nesouhlasí s klasifikací závislostí na videohrách jako poruchou duševního zdraví a citují některé studie, které prokazují, jak hry naopak mohou duševní zdraví zlepšit.

Ale jak už bylo mnohokrát řečeno, cokoliv v extrémním přebytku je špatné a klasifikace se týká pouze lidí, kteří jsou vážně postiženi tím, jak často hrají hry, takže průměrný hráč by nikdy neměl být takto diagnostikován.

Bude zajímavé sledovat, jak se společnost v příštích několika letech posune kupředu, vzhledem k tomu, že společnosti dělají vše proto, aby hraní videoher bylo ještě více dostupné, viz. Google Stadia Project xCloud a další.

Přečti si  Do Rocket League míří NASCAR 2021 Fan Pack DLC

A co vy, jste také duševně nemocní?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno