Cliff “Cliffy B” Bleszinski jistě patří mezi legendy v herním průmyslu a nejvíce se zapsal do dějin svými pracemi na sérii Gears of War pro Xbox 360.

Nicméně se do dějin zapsal také nevydařenou avšak zprvu velmi nadějně vyhlížející FPS střílečkou LawBreakers, která trpěla řadou technických potíží a hra ještě před samotným vydáním téměř zahynula. Hra nenaplnila očekávání ani v nejmenším a dovedla tak studio Boss Key, které Bleszinski vedl k zániku.

Bleszinski následně uvedl, že si dá od vývoje her na nějaký čas pauz, avšak nyní se zdá, že se zpět do herního průmyslu již nehodlá vrátit. K tomu také přispěl útok uživatele Twitteru, který se rozčiloval, že nedostal žádnou náhradu za LawBreakers. Bleszinski odpověděl uživateli, když uvedl, že tento typ útoku je “dalším důvodem, proč NIKDY nevytvoří žádnou hru”. Bleszinski ve své odpovědi dále vysvětlil, že za dva roky si nevzal žádný plat a že i nadále platí svým zaměstnancům i po měsících od uzavření studia, aby mohli živit své rodiny. 

Je těžké rozporovat Bleszinského rozhodnutí odejít nadobro z herního průmyslu, jelikož i málo kritiky se pamatuje více, než jakákoli pozitivita. Je tak zklamáním, že se Cliff nehodlá podílet ani jako vývojář se spoustou zkušeností v jiném vývojářském týmu. Naproti tomu v současné době píše knihu, kde již má napsáno několik kapitol.

Přečti si  Biomutant v nejnovějším traileru vzdává poctu Star Wars

Doufejme, že Bleszinski jednoho dne změní názor a vrátí se ke tvorbě her. Je to talentovaný člověk s jedinečnou osobností. Bez ohledu na to, mlžebe Bleszinskému popřát všechno nejlepší v jeho budoucím úsilí.

1 komentář

  1. Jo talentovaný člověk, co se snažil v poslední době svést na vlnách úspěchů jiných her a nějak mu nedocvaklo, že jen to nestačí. Jeho poslední 2 pokusy byly strašnej fail a pokud už mu došla inspirace k vytvoření něčeho alespoň minimálně originálního, tak je jen dobře, že mu došlo že je na čase skončit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno