Ještě jednou se vracíme v čase na letošní Gamescom, kde nám byla za zavřenými dveřmi představena dlouhá gameplay ukázka z chystaného pokračování série Little Nightmares III. Co vše jsme viděli a na co jsme se ptali?

Stánek Bandai Namco byl v B2B části Gamescomu jedním z těch nejfrekventovanějších. Ještě aby ne, Banda zde prezentovali několik svých již oznámených titulů a za zavřenými dveřmi ukazovala i čerstvě oznámené Little Nightmares III. Co bylo ze hry k vidění?

Nejdřív nám zástupci Bandai Namco ukázali trailer, který měl premiéru na Opening Night Live, kde se postaral o jedno z největších překvapení. Následně nám byli představení dva vývojáři ze Supermassive Games, kteří se postarali o první část gameplay ukázky.

Přečti si  Společnost NetEase představí na veletrhu Gamescom dva neohlášené tituly

Pokud jste se těšili na pokračování příběhu Six, tak máte smolíka. O třetí díl se stará nové studio a to si zvolilo odlišnou cestu lórem Little Nightmares. Novými hrdiny jsou Low a Alone. Dvě hratelné postavy, jejichž přežití v temném světě nočních můr bude zcela závislé na jejich schopnosti spolupracovat. Oproti některým studiím (ano, myslíme Insomniac Games) se vývojáři ze Supermassive Games rozhodli využít dvě hratelné ke zpřístupnění online kooperace. Teror a veškeré strasti, které hra nabídne, si tak budete moci vychutnat s jedním z vašich přátel. Pokud máte raději sólo hraní, tak bude druhá postava ovládána AI.

Low a Alone nebudou hádanky řešit jen pomocí šedé kůry mozkové, ale i za pomoci svých speciálních předmětů, luku a klíče. Zatímco luk budete používat na sestřelování beden a otravných vran, tak klíč bude užitečný k rozbíjení dveří a řešení dalších mechanických problémů. Možnost kooperace bude pouze online. Absenci gaučové párty ale hra vynahrazuje existencí Friend Passu. Do své hry tak můžete pozvat i hráče, který LM3 nevlastní. Hráči tak nebudou muset zůstávat na jedné obrazovce a tu a tam se jejich cesty rozdělí.

Little Nightmare III vychází již 19. září pro PC a konzole PlayStation, Xbox a Switch.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno