Star Wars: The Force Unleashed 3 byla jednou z velmi očekávaných her, řada fanoušků tak byla velmi zklamána, když bylo oznámeno zrušení jejího vývoje.

Pokud se podíváme do historie, tak The Force Uleashed 2 byla velmi kritizována za to, že je krátká a také, že se jen snaží těžit z předchozího skvělého dílu. Hra nenaplnila ani velká očekávání jedné z nejlepších her roku 2010. Během launchovéhé týdne se prodaly ani 4 milióny kopií napříč všemi platformami, mezi které patřilo například i Nintendo Wii a DS. Hra tak nepřinesla ani očekávaný zisk.

Co ale za tímto neúspěchem stálo?

Než oficiálně SW TFU2 vyšlo, vyměnili se v LucasArts celkem 3 generální řiditelé, přičemž každý z nich měl naprosto odlišný přístup k této hře. Haden Blackman, který byl ředitelem v době vydání prvního dílu na pokračování pomáhal svému následníkovi ovšem svou rezignaci oznámil ještě před samotným vydáním hry. V okamžiku, kdy byla hra vydána došlo v LucasArts k propuštění třetiny zaměstnanců, což k dobrému jménu také příliš nepřidalo. Navíc původní plány The Force Unleashed 2 se Starkillerem vůbec nepočítali, ten měl skončit společně s prvním dílem a druhá hra se měla věnovat mistru Yodovi, něco jako “Yoda Unleashed”.  Hra by měla prozkoumávat Yodovu minulost. To se ovšem nestalo, protože Blackman dostal pouhé tři týdny na to aby napsal příběh k druhému dílu.

Přečti si  Režisér Zaklínače 3 opustil CD Projekt RED po obvinění ze šikany

Výsledek obrázku pro star wars the force unleashed 3

Co by ale fanoušci mohli od The Force Unleashed 3 očekávat?

Ví se, že Force Unleashed 3 je napsané, ale je pravděpodobné, že vnitřní tlak v LucasArts a drtivé vývojové plány přispěly k tomu, že Haden Blackman opustil LucasArts – a Star Wars: The Force Unleashed 3 se tak následně zrušilo.

Sam Witwer, hlas Starkillera komentoval na svém Facebooku, že on a Blackman diskutovali o příběhu a že chtěli udělat open-world hru odehrávající se v písečných kulisách. Jejich vize příběhu byla viděna tak, že Starkiller a Darth Vader neochotně bojují proti nové hrozbě od císaře Palpatina. Hra by umožňovala nově možnost spolupráce a kooperativního hraní v konceptu otevřeného světa. The Force Unleashed III by bylo hrou se dvěma neuvěřitelnými uživateli Síly, kteří by společně dobývali Galaxii, aby společně zastavili Císařovu zlé plány, které by měli vést k nahrazení Darth Vadera.

Přečti si  Rozložení mapy Call of Duty: Warzone je autentičtější, než si fanoušci uvědomují

Výsledek obrázku pro star wars the force unleashed 3

Kvůli finančnímu propadáku The Force Unleashed 2, LucasArts vynaložil veškeré úsilí na vytvoření The Force Unleashed 3. Údajně se dokonce říká, že jméno “Starkiller” bylo pro LucasArts zakázáno. V roce 2012 bylo LucasArts koupeno společností Walt Disney Company a po zhruba půl roce bylo následně i zavřeno, přičemž veškerý vývoj hry byl zrušen a 150 zaměstnanců ztratilo definitivně zaměstnání.

Šance na The Force Unleashed 3 jsou tam naprosto mizivé a jak se zdá Disney má s touto značkou své vlastní plány. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno