Zpráva z korejského serveru MTN (zaznamenaná serverem VG247) označuje konec sporu o práva mezi Nexonem a Blizzardem, který zřejmě vede k tomu, že vývoj dalšího velkého dílu série StarCraft vede Nexon, nikoli Blizzard.
Blizzard bude spolupracovat s Nexonem na vytvoření této nové hry ze světa StarCraftu, která by potenciálně mohla být něčím jiným než novou hrou v reálném čase, pokud by Nexon chtěl opravdu něco změnit. Hry v reálném čase jsou v Koreji neuvěřitelně populární, stejně jako série StarCraft. Odklon od žánru je velkým rizikem, protože hráči, kteří hledají něco, co by navazovalo na Starcraft II: Heart of the Swarm z roku 2013, pravděpodobně hledají další hru v reálném čase, ne jinou hru zasazenou do světa StarCraftu.
Nexon si v bitvě o práva nejen vybojoval možnost vytvořit novou hru ze světa StarCraftu, ale také příležitost vytvořit mobilní verzi Overwatch pro Japonsko a Koreu, což má vzhledem k popularitě mobilních her v Asii obrovský potenciál.
V obou případech to pro Blizzard znamená velkou ztrátu, protože Nexon má nyní klíče k hradu, který by mohl být velmi lukrativní, a o který Blizzard pravděpodobně přišel. Samozřejmě, že ještě chvíli potrvá, než uvidíme, zda se Nexonu podaří svou šanci náležitě využít, ale potenciál je v této fázi stále nepopiratelný.
Zvlášť pokud Nexon vydá hru ze světa StarCraftu, která ukáže, jak moc Blizzard v tomto žánru zaostává. To, že obě společnosti na hře spolupracovaly, hráčům nebude vadit, pokud Nexon dokáže, že to byl jejich vliv, který pomohl k úspěchu další hry, pokud by tedy byla úspěšná.
Pro Blizzard je politováníhodné, že v poslední době jiná studia ukazují, že dokážou vzít cokoliv, co Blizzard udělal, a udělat to lépe. Dá se říci, že se to stalo s Overwatch a s tím, jak se od té doby vyvinuly herní střílečky. Mnozí by tvrdili, že to samé udělal Path of Exile s Diablem a Nexon, který by udělal totéž se StarCraftem, by byl dalším hřebíčkem do rakve Blizzardu.

