DayZ zakázáno v Austrálii za něco, co ještě není ve hře
Domů » Hry » Novinky » DayZ zakázáno v Austrálii za něco, co ještě není ve hře

DayZ zakázáno v Austrálii za něco, co ještě není ve hře

11.8.2019
Publikoval:

Australská klasifikační rada odmítla klasifikovat fyzické vydání survival zombie hry DayZ, kvůli použití konopí. Titul je v digitálních obchodech v Austrálii již léta, ale nyní byl stažen.

Jako dlouhodobý titul pro více hráčů se DayZ neustále mění a do hry je přidáván nový obsah, který hráčům umožňuje hledat a vytvářet nové položky a předměty. Plevel však dosud nebyl do hry implementován, což činí rozhodnutí australské klasifikační rady matoucí.

Cannabis byl v  herních souborech DayZ už nějakou dobu, ale samotná droga do hry ještě nebyla přidána. Přestože komise nevěděla, co tento plevel bude ve hře na přežití představovat a k čemu bude využíván, klasifikační komise odmítla klasifikaci kvůli „nedovolenému nebo zakázanému užívání drog souvisejících s pobídkami nebo odměnami“. To vše navzdory skutečnosti, že hra DayZ již dříve obdržela hodnocení MA15 +.

Přečtěte si  Biomutant odhaluje sběratelskou a speciální Atomic Edici

Toto odmítnutí klasifikace bylo způsobeno tím, že Bohemia Interactive podala požadavek klasifikace k vydání fyzických kopií hry. Od té doby Bohemia Interactive požádala o další hodnocení prostřednictvím australského procesu IARC, což je automatický proces klasifikace v Austrálii. Hra obdržela prostřednictvím systému další hodnocení MA15 +, ale Rada pro klasifikaci může přepsat, nebo zrušit hodnocení IARC, takže studio stále nemá vyhráno.

Studio Bohemia Interactive se k této situaci také vyjádřilo prostřednictvím Twitteru, kde uklidňuje australské hráče, že pracují na získání klasifikace pro svou hru v jejich regionu.

“Australská hráčská základna je velkou a velmi důležitou součástí naší komunity. V současné době hledáme nejlepší řešení, jak udržet hru na australském trhu a vyhovět klasifikaci podle všech předpisů.”

Není to však poprvé, co australská komise hodila z podivných důvodů hře klacek pod nohy. Podobně na tom byl například i Fallout 3. V současné době mohou australští hráči vlastnící DayZ bez problémů hrát, ale hra byla stažena ze všech digitálních obchodů AU a to až do okamžiku, kdy se celá situace nevyřeší.

Přečtěte si  Autor knih Metro potvrdil účast na další hře v této sérii

DayZ je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

 

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut, který zažil zlatou éru gamingu, kdy dominoval skill a hry nebyly jen pro děcka, což se projevuje i na hodnocení dnešních her. Hraju na všem na čem se dá PC, PS4, Xbox One, Switch, mobil a občas i na nervy.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Nový únik informuje o grafickém výkonu PlayStation 5

Vážený japonský hardware leaker zveřejnil informace týkající se GPU PlayStation...