„Kolik byste obětovali, abyste byli bez okovů osudu? Dali byste svůj jazyk, svou ruku, svůj zrak?“

– Angrboda, Assassins creed: Valhalla

Jednoduchá, ale zároveň komplexní kostkovaná, plná strategie a dostatečnou porcí náhody. To je Orlog, hra vycházející ze skutečných reálií, zábavy seveřanů z doby dávno minulé. Stejně jako hra samotná je krátká a úderná, tak i my se pokusíme vše shrnout tak, abyste si po pár minutách řekli, zda si ji musíte mít, či nikoliv.

Jednoznačně musíme začít rychlostí daného opusu. Pěkně udělaná duelovka tzv. do kapsy, kterou zkrátka vezmete kamkoliv, otevřete a hrajete. Doba setupu je silně individuální kvůli výběru bohů (vysvětlíme si za okamžik), avšak určitě ne delší než 5 minut a pak samotné hraní při svižnějším tempu hotové do 10 minut.

Princip tohoto kousku je velice jednoduchý a kdo hrál Assassins Creed: Valhalla, tak zná takřka vše potřebné. Základním mechanismem je házení speciálními kostkami (velice podobné hře V kostky), které slouží buď k útoku, obraně, či krádeži přízně bohů soupeře. Těch je k dispozici nepřeberné množství a každý hráč má své tři, které může vzývat. Jaký tři to budou je čistě na každém z Vás a volí se již během setupu. Někteří bohové jsou tak lepší na útok, jiní na obranu a další třeba na utilizaci kostek. Kvůli tomu mohou obzvlášť pomalejší hráči hru pozdržet, jelikož zkrátka vhodná kombinace a pročtení si všech je alfou a omegou celého gameplaye. Samotný princip souboje, kde se snažíte sebrat všechny životy svému soupeři je tak sice velice jednoduchý, avšak kvůli výběru právě zmíněných bohů doporučíme hru spíše starším jedincům, kteří se nebojí zapojit hlavu do ideální kombinace božstva.

Kromě návodu najdete v balení i barevné kamínky znázorňující životy, misky z tvrzeného plastu připomínajíce dřevo, figurky božstev z tvrzeného kartonu a parádní kostky, který se ani trošku neošoupali. Dá se tak říct, že produkční hodnota je parádní a i po několikátém hrání bude hra vypadat stále jako nová.

Závěrem už nezbývá nic jiného, než jenom dodat, že smekáme klobouk. Takhle dobře jsme se u takové drobotiny dlouho nezabavili. Pár komponent, pravidla na kusu papíru, která by sice mohla být napsaná lépe, ale nejedná se o nic hrozného a několik hodin plných strategie strávené u večerního popíjení medoviny. Hledání ideální kombinace bohů se nastalo nikdy úspěšným, jelikož soupeř zkrátka dokázal vždycky vytasit něco, jak mohl zareagovat. Jestli tohle není ideálně strávený páteční večer, tak už nic.

Přečti si  Elden Ring: Shadow of the Erdtree je na Metacritic nejlépe hodnoceným rozšířením všech dob

CZ distributor: ADC Blackfire

Počet hráčů: 2

Přibližná herní doba: 15 minut

Doporučený věk: 8+

PŘEHLED RECENZE
Zábava
90 %
Znovuhratelnost
70 %
Srozumitelnost pravidel
70 %
Zpracování
90 %
Miloš Jedlička
Hráč tělem i duší, který si libuje v RPG titulech a indie scéně, ale AAA hrou také nepohrdne. Milovník deskových her všeho druhu.
deskovka-assassins-creed-orlog-kostkova-strategie-v-kompaktnim-baleniTakhle dobře jsme se u takové drobotiny dlouho nezabavili. Pár komponent, pravidla na kusu papíru, která by sice mohla být napsaná lépe, ale nejedná se o nic hrozného a několik hodin plných strategie strávené u večerního popíjení medoviny. Hledání ideální kombinace bohů se nastalo nikdy úspěšným, jelikož soupeř zkrátka dokázal vždycky vytasit něco, jak mohl zareagovat. Jestli tohle není ideálně strávený páteční večer, tak už nic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno