Hledáte-li hru plnou tajemství, příběhů a bujné fantazie, možná právě vás pohltí nová herní série Myriorama. V ní můžete povolit uzdu své představivosti a společně vymyslet tajuplný příběh nebo raději příběh lepší, než vymyslí ostatní.

Myriorama je nová série vědomostních her od Albi pro dva a více hráčů. V současné době vyšly dva nezávislé díly – Tajemné sídlo a Hluboké lesy. Každá z her obsahuje dvacet umně vykreslených obrázkových karet brilantně propracovaných do toho nejmenšího detailu, které popouští uzdu fantazii a roztáčí mozkové závity na plné obrátky. Inspirovány jsou původními japonskými kartami z devatenáctého století zvanými myriorama, jejichž hlavní kouzlo spočívá v tom, že libovolné dvě karty je možné položit vedle sebe tak, že na sebe obrázky plynule navazují a vytváří tak souvislou příběhovou mozaiku, která závisí čistě na vaší představivosti.

 Základní varianta hry je kooperativní a umožňuje ji hrát dvěma a více hráčům. První na řadě vyloží kartu na stůl a vymyslí k ní doprovodný příběh. Každý z hráčů pak pokračuje vyložením další karty a navázáním na předchozí příběh. Hra tak umožňuje společnými silami vždy vymyslet nová vyprávění, která se od sebe žánrově i obsahově mohou výrazně lišit. Ať už se vydáte na napínavou a dobrodružnou výpravu, nebo jen strávíte příjemné odpoledne doma u krbu.

Přečti si  Ratchet and Clank: Rift Apart vám na PS5 zabere 42 GB

Hra pak také nabízí mnoho dalších variant pravidel, ve kterých například každý hráč sestaví vlastní příběh, ve snaze vymyslet ten nejlepší a nejoriginálnější nebo je každé kartě přidán specifický význam, který určitým způsobem ovlivní hráče v reálném životě a změní tak sled hry i celého příběhu. Koneckonců je možné vymyslet si i vlastní variantu, či jen cvičit ústní projev pomocí jednotlivých karet (hraní v cizím jazyce může být pro někoho dobrým tréninkem).

Mezi hlavní pozitiva této edice patří téměř nekonečná variabilita. Ta se netýká jen samotného řazení karet a herních modulů, ale především vašich dojmů a nálad, které ve vás zdánlivě jednoduché kresby vyvolají. Ačkoliv je věkové doporučení od osmi let, v jednoduchém modulu hru ocení i rodiče upovídaných dětí. Dalším nezpochybnitelným plusem je jednoduché a robustní zpracování od Albi. To umožňuje brát s sebou hru na cesty bez obav, že by hra došla úhony. Karty jsou totiž vyrobený z vícevrstvého kartonu, takže pomačkání, ani oslí rohy, rozhodně nehrozí. Rozměr 20×10 cm pak zajišťuje, že na obrázky pohodlně vidí i větší skupina hráčů. Samotná krabička imitující knihu s magnetickým jištěním je velmi milým a praktickým detailem, kterými je celkově tato série protknutá.

Přečti si  Biomutant v nejnovějším traileru ukazuje výkon na PS4 a Xbox One

Autor: Mozkovna

CZ distributor: Albi

Počet hráčů: 2+

Přibližná herní doba: 10+ minut

Doporučený věk: 8+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno