Nová zpráva tvrdí, že Disney hodlá každý rok uvést na trh jeden hlavní AAA titul a jednu menší hru ve franšíze Star Wars.

Disney přijal velmi podobný přístup pro Marvel i Star Wars, pokud jde o herní trh, a snahy společnosti rozšířit přítomnost obou franšíz v tomto odvětví. A jejich snahy byly v posledních letech hojně patrné. Není tedy překvapením, že nová zpráva Toma Hendersona v Insider-Gaming tvrdí, že konkrétně pokud jde o Star Wars, je současným plánem Disney uvést na trh nový titul každých šest měsíců.

Henderson tvrdí, že Disney se snaží osvojit si model, díky kterému bude společnost každý rok vydávat hlavní nový Star Wars titul spolu s dalším titulem v malém měřítku. Pokud jde o posledně jmenované, může se jednat o mobilní titul, jako je nadcházející Star Wars: Hunters od Zynga, nebo menší a více zaměřená hra určená pro konzole, jako je Star Wars: Squadrons od EA Motive.

Přečti si  MudRunner VR vychází již příští týden!

Řada hlavních AAA Star Wars her je již samozřejmě potvrzena ve vývoji, ale Henderson uvádí, že existuje řada dalších, které ještě nebyly ohlášeny a jsou ve fázi „předprodukce“. Z titulů, o kterých se oficiálně ví, že jsou ve vývoji, jsou některé, které jsou minimálně čtyři roky vzdáleny.

Jedním z nich, podle Hendersona Star Wars Eclipse od Quantic Dream, který podle zpráv trpí v zákulisí neklidným a komplikovaným vývojovým procesem a nemusí vyjít dříve než v roce 2026, o čemž se psalo již dříve.

Ve skupině je pravděpodobně také  Star Wars: Knights of the Old Republic Remake od Embracer Group. I zde ale nedávné zprávy tvrdily, že projekt byl sebrán vývojáři Aspyr Media, přičemž Saber Interactive je nyní údajně vedoucím vývojářem a údajně by i rok 2024 mohl být nereálný.

Přečti si  Výpis pracovních nabídek pro PlayStation naznačuje, že se pracuje na mobilní herní platformě

V roce 2023 vydá EA a Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Survivor. Mezitím Respawn Entertainment v současné době pracuje na dvou dalších Star Wars titulech – na nové střílečce z pohledu první osoby a na nové strategické hře, která je vyvíjena společně s nově vytvořeným studiem Bit Reactor.

Mezitím studio Ubisoft Massive Entertainment, vývojář The Division, také pracuje na titulu Star Wars  s otevřeným světem, který je údajně také několik let vzdálen od vydání. Akční dobrodružná hra pro jednoho hráče se připravuje také ve Skydance New Media, kterou vede tvůrkyně Uncharted Amy Hennig.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno