Generální ředitel společnosti Quantic Lab řekl, že hráči „nedostatečně rozumějí“ tomu, jak se hry vyrábějí.

Cyberpunk 2077 prošel katastrofálním startem, kdy byla hra odstraněna z obchodu PlayStation a dokonce CD Projekt osobně vrátil více než 30 000 kopií. Další rok pak strávil opravou všech různých technických problémů, než konečně začal pracovat na aktualizaci pro konzole aktuální generace.

Nedávná zpráva od Upper Echelon Gamers prozkoumala toto téma a údajně by velká část problémů se spuštěním Cyberpunk 2077 mohla být vržena na Quantic Lab, rumunskou společnost, která má smlouvu na poskytování QA testování pro Cyberpunk. Mezi tvrzeními Upper Echelon bylo Quantic Lab slibující CD Projektu tým zkušených testerů, ale místo toho poskytla polskému vývojáři mladší testery s méně než ročními zkušenostmi. Zdroj Upper Echelon v Quantic také údajně zaměstnancům řekl, aby hlásili stanovený počet chyb za den, což znamená, že CD Projekt obdržel záplavu informací o menších problémech, které mohly zakrýt větší technické problémy.

Přečti si  První rozšíření Dying Light 2 Stay Human bude podle Leaku s motivem gladiátorů

Generální ředitel Quantic Lab Stefan Seicarescu v rozhovoru pro VGC nepopřel obvinění, ale řekl, že Upper Echelon zřejmě zásadně nepochopil vývoj her a proces kontroly kvality.

Video publikované na sociálních sítích, jak je zmíněno ve vašem článku, začíná nesprávnými prohlášeními o historii Quantic Lab,“ řekl Seicarescu. Zdá se, že chybí pochopení v procesu, jak se hra testuje před jejím vydáním na trh. Quantic Lab podporuje více než 200 projektů ročně od několika předních světových vydavatelů a nadále udržuje kvalitu na prvním místě pro všechnu práci, kterou děláme.

Seicarescu také naznačil, že Quantic Lab pravděpodobně nebyla jedinou firmou zabývající se testováním QA připojenou k Cyberpunk 2077.

Přečti si  Soubory bety Diablo 4 byly přidány do Battle.net launcheru za účelem interního testování

Všechny naše zákaznické smlouvy jsou důvěrné, ale obecně platí, že globální vydavatelé spolupracují s několika společnostmi zabývajícími se outsourcingem QA, které nezávisí pouze na jedné, kromě interních zdrojů QA na úrovni vývojářů ve většině případů. Každý projekt, který realizujeme, je jedinečný s ohledem na [ ] projektové požadavky. Směr projektu je odsouhlasen a upraven podle požadavků v reálném čase s našimi klienty,“ řekl Seicarescu.

Quantic Lab se vždy snaží spolupracovat s našimi průmyslovými partnery transparentně a bezúhonně.

Mluvčí CD Projekt RED odmítl situaci a tvrzení komentovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno