Fanoušci a budoucí majitelé konzolí PS5 možná budou muset rychle předobjednat nadcházející konzoli společnosti Sony, hned jak to bude možné, jinak hrozí, že si na svého nového miláška budou muset nějaký čas počkat.

Nová zpráva zveřejněná dnes ráno společností Bloomberg naznačuje, že dostupnost konzolí PS5 bude při spuštění mnohem omezenější než předchozí konzole PlayStation. Není to však kvůli problémům s dodavatelským řetězcem způsobeným pandemií COVID-19, jako je tomu například u her jako The Last of Us Part 2. 

Podle zdrojů citovaných Bloombergem nebyla výrobní kapacita pro PS5 pandemií ovlivněna, zatímco propagační plány ano. Rozhodnutí omezit výrobu na přibližně 5 až 6 milionů jednotek do března 2021 je však spíše kvůli vysoké ceně PS5, která se může pohybovat mezi 499 a 549 $. Sony se zjevně potýkala se zvýšením cen komponentů. Je také šance, že PS5 i Microsoft Xbox Series X skončí podle analytiků Macquarie Capital Damiena Thonga s cenovkou 450 USD, i když by to znamenalo, že by obě společnosti prodávaly své konzole se ztrátou, což by v konzolovém byznysu nebylo poprvé.

Zpráva také uvádí, že Sony stále plánuje uvedení konzole PlayStation 5 před vánočními svátky 2020, v podobnou dobu, jako Microsoft s Xbox Series X.

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

PlayStation 5 bude uveden do prodeje na konci tohoto roku.

9 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno