Techland nastínil několik vylepšení, která byla provedena ve hře Dying Light: The Beast, od parkouru až po boj. Ale co noc, charakteristický prvek a připomínka survival hororu této série?
V novém příspěvku na Steamu vývojář nastínil vše, co bylo provedeno, aby se dosáhlo „děsivého nočního zážitku s těžkým, nervy drásajícím napětím, které by mohlo konkurovat legendárním momentům v první hře Dying Light“.
„Sestavili jsme specializovaný tým programátorů, herních designérů a level designérů, kteří se scházeli každý týden a pokračovali ve své práci po celou dobu výroby hry. Některé týdny se zaměřovaly na chování Volatile, jiné na pravidla spawnování a mechaniku pronásledování. Výsledkem je noční systém, který, doufejme, bude nepředvídatelný a děsivý, což povede k zážitku, na který budete dlouho vzpomínat.“
Noci byly obecně ztmaveny, aby jsme „dosáhly hororového a děsivého pocitu“ té doby, ale to se může lišit v závislosti na lokalitě v Castor Woods. Například lesy v přírodní rezervaci jsou „super tmavé“, ale ve městě jsou hořící sudy (což může ztížit plížení se kolem).
Volatiles byli také vylepšeni, aby „efektivněji“ lovili hráče, ať už samostatně nebo ve skupinách. „Vylepšili jsme naši technologii spawnování, abyste cítili jejich přítomnost, ať už jsou kdekoli. Kromě toho jsme také museli vylepšit zážitek s ohledem na naše vozidlo a zohlednit rozmanitost mapy, která obsahuje mnoho různých oblastí, od úzkých uliček po otevřená pole.“
Na základě zpětné vazby z Gamescomu a od influencerů, kteří si hru vyzkoušeli, provedla společnost Techland „významná“ vylepšení pohybu Volatiles a animací běhu a dokonce změnila podmínky jejich ústupu, aby bojovali ještě tvrději. Mají také více skoků a útoků a mohou snadněji detekovat hráče, takže když jsou poblíž, mějte po ruce baterku. A jako by toho nebylo dost, Volatiles vypadají krvavěji a mají více variant, „každá z nich je děsivější a jedinečnější“.
Dying Light: The Beast vychází 19. září pro Xbox Series X/S, PS5 a PC. Později v tomto roce se objeví také na Xbox One a PS4. Podívejte se na náš článek z Gamescomu zde.


















