Ian Bell v interview prozradil, že EA se snažilo v době Need for Speed Shift 3 zničit Slighty Mad Studios.

EA totiž po NFS Shift 2 nabídlo studiu 1,5 miliónu dolarů za to, že nepodepíšou žádný projekt s jiným distributorem plus 1,5 miliónu za výrobu NFS Shift 3. Studio na tuto nabídku přistoupilo a zatím co začalo peníze investovat do mezd zaměstnanců a jejich bonusy EA čekalo a mělo svůj zákeřný plán. Dva týdny před začátkem prací totiž Need for Speed Shift 3 zrušili.

Slightly Mad Studios se tak rázem ocitlo bez projektu , bez peněz a podle smlouvy nesmělo roky podepsat smlouvu s žádným jiným vydavatelem. Studiu tak nezůstalo vůbec nic. EA jim navíc sdělilo, že pokud bude některý z jejich zaměstnanců hledat nové místo, má jít rovnou za nimi. Část ji pochopitelně odešla, ale v současné chvíli jsou již všichni zpět. EA se pokusila studio zničit a sebrat jim i jejich technologie. Bell si nebral servítky přímo řekl, že se je snažili oje*at.

Přečti si  Zisky společnosti Sony z her a služeb byly v roce 2019 oproti Microsoftu téměř dvojnásobné

Studio to téměř zničilo, ale Ian Bell zastavil svůj vlastní dům a platil zaměstnance několik měsíců z vlastní kapsy a následně se jim podařilo rozběhnout první Project CARS přes crowdfunding. Chvíli na to získali nového vydavatele, kterým je současný Bandai Namco Games, které jim pomohlo s aktuálně vydávaným Project CARS 2. Studio navíc chystá i  konkurenci k Need for Speed a mělo by se jednat o arkádovější sérii závodních her podle filmu Rychle a Zběsile.

Podle Slightly Mad Studios jsou v EA hrozná korporátní monstra a již s nimi nechtějí nikdy spolupracovat. A to i přes fakt, že se vedení EA od té doby značně změnilo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno