Prezident společnosti Valve Gabe Newell naznačil, že Steam hry přijdou na konzole před koncem roku 2021.

Když většina lidí přemýšlí o hraní her na PC, tak první věcí, která je napadne v souvislosti s online nákupem her je Steam. Steam je vlajkovou lodí PC platformy, která se počátkem tohoto roku chlubila okouzlujícími 120 miliony aktivních uživatelů. Je jasné, že jiné platformy by chtěly mít tento druh dosahu k dispozici, a podle generálního ředitele společnosti Valve Gabe Newella k tomu může velmi brzy dojít.

Během Q&A na střední škole byl Newell dotázán, zda Steam někdy rozšíří své obzory a bude integrován na konzole. Newell se zprvu zdráhal odpovědět, váhal, než odhalil, že možný vpád Steamu do světa konzolí bude jasnější do konce roku.

Jak to přesně bude vypadat zatím nikdo neví. Přinejmenším naděje mezi mnoha uživateli konzolí je, že hlavní konzolové verze Steamu budou zahrnovat hlavní tituly, které jim aktuálně nejsou k dispozici, jako je například Half-Life: Alyx, který je v současné době k dispozici pouze pro PC, ale bude fungovat velmi dobře s novým PS VR pro PS5, na kterém Sony pracuje.

Přečti si  EA Motive údajně oživuje existující IP, zasvěcenci hovoří o Dead Space

Pokud Steam dorazí na konzole před koncem roku 2021 nebo se tak vůbec nestane, je prozatím ve hvězdách, ale nejpravděpodobnějším místem přistání by byl Xbox Series X. I když existuje šance, že služba přijde i na PS5, tak v poslední době se objevily další podrobnosti, které potvrzují, že PlayStation není vždy novým možnostem nakloněn. Dokumenty k soudnímu sporu mezi Apple vs. Epic odhalily, že je to jediná společnost, která požaduje, aby ji vývojáři a vydavatelé platili za cross-play.

Ať už Steam vyjde na konzolích před koncem roku nebo ne, je jasné, že Valve chce aby Steam byl co nejvíce přístupný pro co největší co největšímu počtu lidí na různých platformách.

Přečti si  Far Cry 6, Resident Evil Village a další budou údajně podporovat AMD Fidelity FX Super Resolution

Jaký na to máte názor vy? Uvítali byste Steam na konzolích PlayStation a Xbox?

1 komentář

  1. Myslim ze to nekdo spatne pochopil… Jestli nekdy neco na konzolich bude streamovani PC her na konzole skrz steam…
    Ani jeden z vyrobcu si nepusti nikoho jinyho do sveho homogenniho prostredi… Byla by to i sebevrazda… Takze tak…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno