V loňském roce přivítalo počítačové herní prostředí  “tak trochu kontroverzně” nového prodejce digitálních kopií her Epic Games Store.

Epic na trh vtrhl se svým obchodem jako uragán a okamžitě se začal snažit určovat nová pravidla a upoutat co nejvíce pozornosti, což se mu bezesporu podařilo díky rozdávání her zdarma, lepším obchodním podmínkám pro vývojáře a také řadou titulů, které byly k dispozici exkluzivně pouze v tomto obchodě.

Epic oznámil, že jejich obchod dosud vydělal  celkem 680 milionů dolarů, z čehož 251 milionů USD pochází z her třetích stran. Platforma zaznamenala více než 300 milionů účtů a 108 miliónů z nich si stáhlo z obchodu minimálně jednu hru.

Příjmy ve výši 680 milionů USD předčily očekávání, řekl generální manager Epics Games Steve Allison.

Jedním z prvků, díky nimž je obchod Epic Games Store atraktivní, jsou bezplatné hry. Epic prozatím rozdalo 73 titulů a uživatelé si nárokovali 200 milionů těchto her. Celkem Epic odhadl hodnotu 73 her na přibližně 1 455 $. Pokud jde o rok 2020, společnost Epic bude i nadále každý týden rozdávat hry zdarma.

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

Nejoblíbenější hry v obchodě Epic Games Store jsou dosud The Division 2 a World War Z, Satisfactory, Dauntless, Untitled Goose Game, The Outer Worlds, Borderlands 3, Metro Exodus, a Control. Všechny tyto tituly měli časovou exkluzivitu pro obchod Epic Game Store.

Strategie časových exkluzivit byla velmi kontroverzní, ale pro obchod Epic Games velmi úspěšná. Allison poznamenal, že tito exkluzivity stojí za většinou příjmů, kterých obchod dosáhl, ale poznamenal, že nevýhradní subjekty fungovaly také dobře.

Generální ředitel společnosti Epic Tim Sweeney uvedl, že společnost plánuje pokračovat v časových exkluzivitách i v roce 2020, protože jsou pro další růst obchodu zásadní. „Zajištění exkluzivity společnosti Epic znamená, že můžeme vývojářům významně pomoci s financováním produktů a investovat do marketingu a povědomí s vědomím, že toto úsilí přivede do našeho obchodu nové zákazníky.”

Obchod Epic Games Store je pro vývojáře teoreticky atraktivní, protože společnost Epic si nárokuje pouze 12% z obratu, což znamená celých 88% procent zisků pro vývojáře. Což je mnohem výhodnější, než klasický model 30/70.

Přečti si  Nedostatek dodávek PS5 bude tento rok pokračovat sděluje finanční ředitel Sony

Mezi nadcházející časové exkluzivity Epic Games Store patří tituly: Magic: The Gathering Arena, Predator: Hunting Grounds, Auto Chess, Rogue Company a Godfall. Další exkluzivity budou oznámeny později v tomto roce.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno