Epic Games údajně nabídlo nejlepší vydavatelskou smlouvu pro vznik pokračování hry Alan Wake.

Od chvíle, kdy společnost Remedy Entertainment získala vydavatelská práva na Alana Wake, si mnozí říkali, zda se dlouho očekávané pokračování nakonec stane skutečným. A jak se zdá, tak je nejvyšší čas na jeho návrat. Podle Jeffa Grubba z VentureBeat se zdá, že Alan Wake 2 je skutečně ve vývoji.

Jak bylo odhaleno na Grubbově Twitch kanálu, tak projekt je údajně financován Epic Games. I když došlo k dražební válce s různými společnostmi, Epic nakonec přišel s nejlepší nabídkou. V březnu loňského roku společnost Remedy potvrdila, že pracuje na dvou neohlášených projektech nové generace s vydavatelem Epic Games. Podle všeho by se měl čistý zisk dělit mezi společnosti 50/50.

Přečti si  Češi versus mistři světa. Prestižní League of Legends turnaj MSI 2021 právě odstartoval!

Společnost Remedy by také získala vlastnictví nad svým IP a měla plnou tvůrčí svobodu. Vzhledem k tomu, že vývojář prosazuje svůj vlastní propojený vesmír, má určitě pokračování Alan Wake smysl. Jak poznamenává Grubb, „mělo by to být“ pokračování, na které fanoušci dlouho čekali.

Tato zpráva je o něco konkrétnější než průměrný únik, protože sám Jeff Grubb je v tomto odvětví zavedenou postavou se spolehlivými výsledky.  Informace, které Grubb odhaluje, se také shodují se zprávou GamesIndustry na začátku tohoto měsíce, která tvrdí, že Remedy má ve vývoji pět her, z nichž dvě jsou umístěny ve stejném vesmíru a jsou vyvíjeny pomocí Epic Games.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno