Epic Games zveřejnila své příjmy za letošní rok a nikdo zřejmě nebude překvapen, že jsou naprosto obrovské a největší zásluhu na tom má fenomén s názvem Fortnite.

Zisky Epic Games v roce 2018 dosahují více než 3 miliard dolarů, a to hlavně kvůli tomu, že společnost investovala do své velmi populární battle royale hry Fortnite, která i přesto, že je zdarma je živena především mikrotransakcemi, které dávají hráčům jedinečnou příležitost značně se odlišit od všech ostatních hráčů.

Zajímavostí je, že největší množství finančních prostředků přichází z mobilní verze hry. Celkový počet hráčů se pohybuje kolem 125 miliónů hráčů a bude pravděpodobně pokračovat v růstu, pokud se nedopustí podobných chyb jako Bluehole s PUBG.

Přečti si  Ubisoft oznámil nový Free-to-Play titul ze světa The Division

Úspěchu hry pomohlo také partnerství uzavřené mezi Epic Games a Tencent, významnou čínskou mediální společností, která je také zodpovědná za to, že pomáhá PlayerUnknown’s Battlegrounds dostat se do Číny a Asie obecně. Tim Sweeney, generální ředitel společnosti Epic Games, uvedl, že znalosti společnosti Tencent o tom, jak rozšířit oblibu společnosti Epic a změnit její přístup, byla pro společnost velkou pomocí.

Epic Games by mělo zaznamenat další růst také díky nově spuštěnému Epic Store, kde vývojářům nabízí mnohem větší podíl na ziscích z prodejů a snaží se nalákat hráče na hry zdarma, které chce všem registrovaným poskytovat každý měsíc bez jakéhokoliv předplatného.

Fortnite je nyní k dispozici na PC, PS4, Xbox One, Switch, Android a iOS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno