18. 5. oznámil Epic několik novinek integrovaných do jejich Epic Games Storu. Vedle možnosti zažádat o vrácení peněz za zakoupenou hru je to i propojení s obchody třetích stran a možnost omezení rychlostí stahování. Nové informace máme také k plánovaným funcím Modů a Achievementů.

Možnost vrácení peněz
Tato funkce umožňuje zákazníkům automatizovaným způsobem, přímo z prostředí Epic clienta, zažádat o vrácení peněz za zakoupenou hru. Přitom je třeba splnit několik podmínek. Na žádost o vrácení máte 14 dní od zakoupení hry, přičemž platí, že na hře nesmíte mít odehraný delší čas, než 2 hodiny. Zároveň nesmíte mít ve hře “ban” ani žádný jiný postih za porušení podmínek užití definovaných provozovatelem / vývojářem. Současně si Epic vyhrazuje právo vrácení peněz zamítnout, pokud by vaše chování bylo vyhodnoceno jako pokus o zneužití této funkce.
O vrácení peněz můžete zažádat přímo z přehledů provedených transkací (Transactions / Payment history). Částka vám bude vrácena stejným způsobem, jakým jste za hru zaplatili, pokud to bude technicky možné (zde Epic upozorňuje, že u některých typů plateb nemusí být přímé vrácení částky proveditelné – tyto případy bude pravděpodobně řešit individuálně).

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

Epic Games Store - Payment History

Propojení s obchody třetích stran
Nově Epic spolupracuje s online prodejci her Fanatical, Green Man Gaming a Genba Digital. Zákazníci, kteří na těchto prodejních platformách nakupují, již nebudou muset přenášet klíče ručně do Epic Game Store aplikace, ale budou mít možnost si svůj účet přímo propojit s prodejní platformou. Zakoupené hry se pak přidají přímo do knihovny na Epicu.

Omezení rychlosti stahování
V nabídce Settings najdete možnost zastropovat rychlost, jakou může klient stahovat a aktualizovat hry. Hráči se slabším připojením tak mohou předejít vytížení linky v době, kdy ji potřebují používat současně jiným způsobem.

Achievementy – plánovaná funkce
Na této funkci vývojáři intenzivně pracují a v brzké době bychom se měli dočkat bližších informací. Prozatím uvolnili alespoň nástřelový obrázek. Z diskuzí vyplývá, že achievementy jsou jednou z nejvíce postrádaných funkcí na této platformě.

Přečti si  Interní recenze Microsoftu nešetří chválou na The Last of Us Part 2

Epic Games Store - Achievementy

Katalog Modů – plánovaná funkce
V přípravě je funkce integrace modů přímo do prostředí Epic Games Storu tak, aby uživatelé měli možnost mody přímo procházet a instalovat stejným způsobem, jakým instalují zakoupené hry, nebo si mody stáhnout a použít mimo prostředí Epic Games Storu.

Touto aktualizací si Epic opět odškrtává některé položky ze své již dříve publikované Roadmapy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno