Společnost Codemasters dnes představila aktualizace tratí a jezdců, na které se fanoušci mohou těšit v nadcházející hře F1 24.

Pro začátek prošel Silverstone významnou aktualizací, jejímž cílem je zajistit autentickou přesnost na trati a v jejím okolí, aby hráči mohli pocítit každý hrbol, obrubník a změnu převýšení (11,3 m!), přesně tak, jak to zamýšleli tvůrci trati.

Významných úprav se dočkala také trať Spa-Francorchamps, například v Eau Rouge a Raidillonu, které byly přeprofilovány a obsahují aktualizovanou sjezdovou oblast. Přeprofilována byla také zatáčka 11 (No Name) a šikana autobusové zastávky. Jezdci F1 24 by navíc měli dbát zvýšené opatrnosti při výjezdu ze zatáčky Bruxelles, protože na okruhu se nyní nachází štěrková „past“.

V režimu kariéry si fanoušci všimnou nových scén přidaných mezi jednotlivými sezeními, i když nejzajímavějším přídavkem jsou pravděpodobně zvukové ukázky vypůjčené ze skutečných přenosů. Když hrajete za jednoho ze skutečných jezdců, uslyšíte v určitých situacích, například při průjezdu cílovou čárou nebo po havárii, kontextově relevantní hlasové hlášky. Codemasters uvedl, že fanoušci mohou objevit stovky hlášek.

Přečti si  Veterán studia Naughty Dog se vrací po čtyřech letech působících ve studiích The Initiative a Deviation Games

Z technického hlediska je velkou novinkou F1 24 Ray-Traced Dynamic Diffuse Global Illumination, která vylepšuje osvětlení, stíny a odrazy jak během závodů, tak během cutscén. Jezdci v roce 2024 budou také vypadat lépe než kdykoli předtím díky kompletnímu vykreslování vlasů a vylepšením stínovačů očí a kůže v enginu EGO. Připomínáme, že vozy F2 budou při spuštění obsahovat týmy a livreje z roku 2023, zatímco aktualizace pro rok 2024 bude vydána později v průběhu roku v rámci bezplatné aktualizace.

Když už mluvíme o ikonických jezdcích F1, je jich více než kdy jindy, včetně takových jako Pastor Maldonado nebo Jamie Chadwick, zatímco šampioni z roku 1976 James Hunt a fanoušky oblíbený Juan Pablo Montoya jsou k dispozici pouze v edici F1 24 Champions Edition. Na rozdíl od předchozích her F1 si nyní hráči budou moci vybrat ikonického jezdce a projít s ním celou kariérou. A konečně, ve hře My Team si mohou najmout ikony jako týmové kolegy, včetně šampionů F1 Sim Racing Lucase Blakeleyho, Jarna Opmeera a Davida Tonizzy.

Přečti si  Klip k Indiana Jones and the Great Circle ukazuje Stealth

V neposlední řadě je ve Fanzone rozšířen režim F1 23 World. Po dokončení několika prvních událostí F1 World si hráči budou moci vybrat svůj oblíbený tým a jezdce pro nadcházející herní sezónu a umístit je do Fanzone pro každou volbu. Členové Fanzone mezi sebou soutěží a získávají fanouškovské body hraním různých režimů ve světě F1. Ať už je získají jakkoli, fanouškovské body přispívají k většímu cíli, kterým je sláva komunity.

Režim Fanzone prý nabízí jedinečné výzvy, včetně odměn za předpovídání výsledků skutečné sezóny F1 a možnosti získat vlastní odznak hráče. Šampionáty Fanzone mají vyvážený bodový systém, který zajišťuje, že méně populární týmy mají spravedlivou šanci na vítězství.

F1 24 vychází 31. května pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series S|X, přičemž Champions Edition poskytuje třídenní předčasný přístup.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno