Vývojářské studio Relic Entertainment tvrdí, že už nebude nadále podporovat dalším obsahem RTS Warhammer 40K: Dawn of War 3, které vydala ani ne před rokem.

Plánované expanze a přídavky do hry byly zrušeny kvůli nižšímu než očekávanému prodeji. Ve svém výroku pro Eurogamer řekl mluvčí studia:

“Jelikož Dawn of War III má velmi vymezenou základnu hráčů a bohužel jsme nesplnili naše cíle, které jsme si při startu hry stanovili. A ani dnes se nám nepodařilo těchto cílů dosáhnout.”

Dawn of War 3, které bylo vydáno společností Sega s licencí Games Workshop, se pokoušela znovu oživit poněkud dychtivý RTS žánr a to začleněním nových prvků multiplayerových MOBA her. Ve hře se jen těžko využívaly jednotky hrdinů, které mohly způsobit nepříteli obrovské škody.

Přečti si  Nejnovější aktualizace pro Xbox Series X | S dělá rychlé obnovení ještě rychlejším

Je to velká škoda, jelikož se vývojáři pokusili posunout tento žánr, který dlouhá léta s ničím novým nepřichází, o kus dál, ale jak se zdá fanoušci o to příliš nestojí a zůstávají věrní heslu co funguje to neměň.

V naší recenzi jsem uváděl:

“Dawn of War 3 má vcelku slušný potenciál, ale pro hru bude velmi zásadní podpora multiplayeru od vývojářů, která teprve ukáže jak dlouho bude hra nakonec hratelná a jaká bude její celková životnost.”

Bohužel jak čas ukázal, životnost je u konce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno