Nedávno vydaná aktualizace firmwaru pro konzoli Nintendo Switch, nesoucí označení 5.0 pravděpodobně odhalila něco, co společnost tak úplně nechtěla a sice, že společnost pravděpodobně pracuje na vylepšeném Switchi.

S touto informací přišli hackeři, kteří udělali rozbor celého aktualizačního balíčku 5.0, který do konzole rozšířil rodičovskou kontrolu a opravil chybu o tom jak jste co dlouho hráli. Ovšem v aktualizačních souborech byly skryty odkazy na to, co lze vidět jen jako revizi samotného hardwaru Switche. Mezi nejzajímavější podrobnosti patří odkazy na nový SoC (systém čipu), který odkazuje na čim Nvidia Tegra 214, což je mírný upgrade oproti stávajícímu čipu Tegra 210. To ovšem neznamená, že by Switch měl vyšší výkon, ale jedná se spíše o bezpečnostní opatření, jelikož nedávno bylo také objeveno, že do současného Switche lze nainstalovat software homebrew a posléze pirátské kopie her.

Přečti si  Společnost Sony údajně nutí vývojáře platit za podporu Crossplay

Nový čip však sebou přinese také aktualizovanou desku PCB, která bude vybavena pamětí o kapacitě 8 GB namísto stávajících 4 GB. Ovšem i zde existuje možnost, že se bude jednat pouze o tzv. devkits a update se vůbec nemusí dostat ke koncovým spotřebitelům. Tato verze nese interní kódové označení Mariko a právě firmware 5.0 byl vůbec prvním, který obsahoval složku s šifrovanými soubory, u kterých se předpokládá, že přidávají podporu pro Mariko.

Toto vše potom koresponduje s nedávnou zprávou z Wall Street Journal, která odhalila, že Nintendo plánuje vydat revizi konzole Switch. Ovšem není důvod k obavám, jelikož revize hardwaru jsou naprosto běžnou praxí i u konkurenčních konzolí. Většinou se vylepšení projevuje na nižším zahřívání konzole spojené s nižším odběrem energie atd.

Přečti si  Do Rocket League míří NASCAR 2021 Fan Pack DLC

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno