Věci jako aktuální datum, rok nebo roční období hráči moc často neřeší. Na konci března se ovšem koná event, který si zaslouží nejen naši pozornost, ale bez pochyb i vaši přítomnost. Herní festival se vrací v již pátém vydání a harmonogram vypadá velmi slušně.

Pokud 31. března zavítáte na brněnského impact Hubu, tak zde budete Gamer Pie hledat marně. Pořadatelé ze spolku MU Game Studies tentokrát celý festival přestěhovali a celý event se bude konat v brněnském Kině Art. Stejně jako v minulých ročnících se můžeme těšit na řadu přednášek, herních projektů, workshopů a dalšího doprovodného programu. Co konkrétně nás čeká?

Než abych se zde pouštěl do podrobného vypisování kompletního harmonogramu, tak zde vzpomenu momentky, na kterých já osobně určitě nebudu chybět.

Stejně jako každý rok, tak i letos mě nejvíce lákají přednášky. Přednášející, na kterého se těším nejvíce, je bezesporu Jan Kavan. Honzu můžete znát jako jednoho z vývojářů her J.U.L.I.A. a Someday You’ll Return. Právě druhé jmenované hry, která se před pár dny dočkala Director’s Cutu se bude týkat Honzova Přednáška Jednou se vrátíš na konzole. S velmi nedočkavým a tázavým výrazem se chystám na přednášku Marka Loskota. Ten se má rozpovídat o deskovce Kingdom Come. S přednáškou Na co monitor vystoupí v Artu i Lukáš Hosnedl. Ten se například podílel na tvorbě 1428: Shadows over Silesia, kde hru pomáhal vyvíjet tak, aby byla hratelná i pro nevidomé hráče.

Dojde tradičně i na autorské hraní. O to se postará Vladimír Koudelka z one-man-army studia Hangonit. Divákům představí a rozebere svou nejnovější hru Afterglitch, která slaví úspěchy i v zahraničí.

Přečti si  Do World of Warships připlouvají kachničky

Kromě poslouchání a přikyvování se budete moci klávesnic a dezinfikovaných gamepadů chopit i vy. Na místě bude k vyzkoušení řada digitálních i deskových her. Za více než zmínku stojí novinka od studia Kikiriki Games, které se po vydání střílečky pro nevidomé To the Dragon Cave pustili do kvízové hry Brave Brain. Na stolech pak naleznete rozmístěné dokonce i hry Kenka, Delusion a All Hands On Deck do studentů SŠUD v Brně.

Kompletní program naleznete na GamerPie.wtf.

Pokud vás tento skromný výčet, ve kterém jsem vynechal extrémní množství obsahu, nalákal, tak vězte, že v prodeji je poslední vlna lístků. Zde je kouzelný odkaz, přes který je můžete získat. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno