Že se akce konat nebude, byla jedna z možností, která se ve vzduchu vznášela již delší dobu. Kvůli hrozbě koronaviru se z akce odhlašovaly další a další společnosti až téměř nikdo nezbyl.

V San Franciscu se akce měla konat mezi 16. a 20. březnem a návštěvníky mělo čekat přes sto představení. Desetitisíce nadšenců, které Game Developers Conference každoročně navštěvují si ale na tento termín mohou naplánovat něco jiného. Akce byla dnes oficiálně odložena. Pořadatelé dbali na termín “odložena” a vyjádřili se, že chtějí akci stihnout ještě o letošním létě.

Z akce se před odložením/zrušením neodhlásily jen společnosti Blizzard, Microsoft, Epic Games, Sony, Unity, Amazon nebo Facebook/Oculus, ale například i novinář Jason Schreier, kterého znáte jako redaktoru Kotaku nebo autora knihy Blood, Sweat, and Pixels.

V San Franciscu je nyní vyhlášen stav ohrožení a tak byl odklad GDC nevyhnutelný. Peníze, které pořadatelé dostali od města na pořádání akce, byly vráceny městu a poslouží k efektivnějšímu zvládnutí krize.

Přečti si  Ubisoft nyní bude označovat své vlastní hry „Ubisoft Originals“

Oficiální postoj pořadatelů najdete na stránkách GDC.

Náhradní termín zatím znám není a nelze očekávat, že bychom se jej vzhledem ke komplikovaným okolnostem v blízké době dozvěděli. Poté, co se kvůli koronaviru pro veřejnost znepřístupnily PlayOff zápasy v Counter Strike během konání IEM v Katowicích, se tak jedná o další herní akci, která byla novým koronavirem postižena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno