Generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick se nedávno dostal opět pod palbu kritiky, když se zjistilo, že obdrží finanční bonus ve výši 200 milionů dolarů před zdaněním, zatímco někteří zaměstnanci společnosti byli propouštěni.

těžovali si nejen hráči, dokonce i investiční skupina CtW vydala prohlášení naznačující, že bonus byl neoprávněný.

Ve včerejším podání SEC zveřejnil současný generální ředitel Activision Blizzard svou smlouvu prodlouženou do 31. března 2023 od předchozího data ukončení platnosti 31. prosince 2021, v níž však také souhlasil se snížením základního platu i cílového ročního bonusu na polovinu. 

S ohledem na zpětnou vazbu získanou prostřednictvím tohoto rozsáhlého informačního programu a přání představenstva udržet si generálního ředitele Activision Blizzard, aby i nadále úspěšně vedl společnost do budoucnosti, představenstvo určilo, že je v nejlepším zájmu společnosti a jejích akcionářů prodloužit pracovní smlouvu do 31. března 2023 podle dodatku o prodloužení. Představenstvo spolupracovalo se společností a zavedlo pro generálního ředitele program odměňování, který odráží zpětnou vazbu akcionářů, zahrnuje osvědčené postupy trhu a nadále přímo spojuje odměňování s jeho výkonem.

Přečti si  Red Dead Online, Psychonauts a Outlast 2 míří v květnu do Xbox Game Pass

Generální ředitel dobrovolně souhlasil se snížením svého základního platu o 15% v roce 2020. Podle dodatku k prodloužení platného od 1. ledna 2021 se kompenzační výbor a generální ředitel dohodli na snížení smluvně dohodnutého základního platu o 50%. Dodatek k prodloužení nestanoví žádné zaručené roční zvýšení základního platu.

Kompenzační výbor a generální ředitel se rovněž dohodli na snížení svého cílového ročního bonusu o 50% (tj. Potenciální snížení o 1 750 000 USD za každý fiskální rok 2021 a 2022). Dodatek k prodloužení stanoví, že generální ředitel je oprávněn získat roční bonus za každý fiskální rok 2021 a 2022 až do výše dvou set procent (200%) výše uvedeného sníženého základního platu (dále jen „roční bonus“) . Potenciální maximální roční bonus generálního ředitele během období zaměstnání, jak je definován v dodatku k prodloužení, byl založen na mediánu multiplikátoru pro cílové roční bonusy výkonných ředitelů v rámci společnosti.

Přečti si  Patch pro Outriders opravuje pády a tuny chyb; nepřátelští odstřelovači byli nerfnutí

Informace také hovoří o tom, že generální ředitel společnosti Activision Blizzard Bobby Kotick nyní společnosti slouží více než třicet let, čímž se stal jedním z nejdéle sloužících generálních ředitelů Fortune 500. Tržní hodnota společnosti se také v tomto časovém rámci výrazně zvýšila, z méně než 10 milionů USD na více než 70 miliard USD, zatímco výnosy akcionářů se mezi lety 2000 a 2020 zvýšily o více než 8 100%, zatímco index S&P 500 zaznamenal průměrný nárůst o 522%.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno