Od loňského roku se o generativní umělé inteligenci mluví jako o něčem, co slibuje, že naruší většinu průmyslových odvětví. Vysoce technologicky založený herní průmysl samozřejmě není výjimkou.

V rozhovoru s investory během hovoru o výsledcích za 4. čtvrtletí 2024 generální ředitel společnosti Electronic Arts Andrew Wilson uvedl, že podle odhadů společnosti by se více než polovina vývojových procesů mohla zlepšit díky využití generativní AI, což by nakonec během tří až pěti let vedlo k vytvoření větších a pohlcujících herních světů. Wilson také poznamenal, že studia EA jsou „hladová“ po řešení generativní umělé inteligence, protože by mohla urychlit spěch k hernímu svatému grálu: lepším a inovativnějším hrám vytvářeným rychleji. Zde je výňatek z přepisu (prostřednictvím serveru The Motley Fool):

Když přemýšlíme o prvním pilíři generativní umělé inteligence, opravdu se díváme na to, jak nás může zefektivnit, jak může dát našim vývojářům větší výkon, jak jim může vrátit více času a umožnit jim rychleji se dostat k zábavě. Když o tom přemýšlíme, očekáváme, že je to pro nás smysluplná příležitost. Provedli jsme analýzu napříč všemi našimi vývojovými procesy. V tuto chvíli se na základě našeho prvotního hodnocení domníváme, že více než 50 % našich vývojových procesů bude pozitivně ovlivněno pokrokem v oblasti generativní umělé inteligence.

Máme týmy napříč společností, které se skutečně snaží podle toho realizovat. Druhou fází pro nás samozřejmě je, jak budeme dále rozšiřovat naše hry. Jak vytvoříme větší světy s více postavami a zajímavějšími příběhy? Pokud se v příštích 1 až 3 letech začne skutečně projevovat efektivita, očekáváme, že v časovém horizontu 3 až 5 let budeme schopni v rámci našich masivních online komunit a příběhových trháků budovat větší a poutavější světy, které jedinečným způsobem zapojí více hráčů po celém světě.

Možná v horizontu pěti a více let přemýšlíme o tom, jak všechny tyto nástroje, které vytvoříme, nabídnout široké komunitě, abychom skutečně získali nové a zajímavé a inovativní a různé typy herních zážitků. Opět ne proto, abychom nahradili to, co děláme, ale abychom rozšířili, vylepšili, rozšířili a rozšířili povahu interaktivní zábavy podobně, jako to udělal YouTube pro tradiční film a televizi. Jednou z našich velkých výhod je samozřejmě to, že máme 40 let dat. Když přemýšlím o efektivitě v horizontu 1 až 3 let, rozšíření v horizontu 3 až 5 let a transformaci v horizontu 5 let, je skutečně velmi pravděpodobné, že se 40 lety vlastněných dat, která máme k dispozici pro tyto modely, bychom mohli být schopni tento časový rámec urychlit.

Řekl bych vám, že mezi našimi vývojáři byl skutečný hlad po tom, abychom se k tomu dostali co nejrychleji, protože opět platí, že svatým grálem je pro nás rychlejší vytváření větších, inovativnějších, kreativnějších a zábavnějších her, abychom mohli bavit více lidí po celém světě na globální bázi rychlejším tempem.

Vedoucí pracovník EA neupřesnil, jaký druh generativní umělé inteligence má konkrétně na mysli. Nejvíce spotřebitelsky zaměřená je samozřejmě umělá inteligence NPC, kterou nedávno předvedly společnosti Inworld a Convai, ale existuje mnoho dalších případů použití pro herní vývojáře.

Přečti si  Senua's Saga: Hellblade 2 v launch traileru

Z dalších zpráv od EA: příští hra Battlefield má největší vývojářský tým, jaký kdy tato série měla, ale letos nevyjde. Vydavatel však má v tomto fiskálním roce naplánováno uvedení další hry. Pravděpodobně se jedná o Dragon Age: Dreadwolf, kterou by mělo BioWare představit na Summer Game Fest.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno