Příběh seriálového Zaklínače od Netflixu se nebude točit kolem Geralta z Rivie, ale příběh se bude věnovat Ciri a Yennefer.

Ačkoli název může napovídat, že se Netflixový Zaklínač bude věnovat především Geraltu z Rivie, tak Lauren S. Hissrich objasnila během panelu na London Comic Con, že tomu tak ve skutečnosti nebude. Lovec monster a přeludů ztvárněn Henry Cavillem nebude hlavní postavou série, ale budou jimi dvě další postavy.

V první sezóně, která začíná v prosinci, jsou Ciri a Yennefer od začátku vhozeny do středu příběhu. Tato skutečnost jistě nepřekvapí znalce knih od Andrzeje Sapkowského.

A o čem vlastně první série bude?

Podle Hissrich bude o tom, jak se zaklínač Geralt, čarodějka Yennefer a tajemná teenagerka Ciri poznali. V předchozím rozhovoru s Comicbook.com Hissrich také uvedla, že v seriálu Zaklínač by měly být nějaké epizody, ve kterých Ciri a Yennefer nemusí ani vědět o Geraltově existenci a řešit svá dobrodružství vlastní rukou.

Přečti si  Režisér Zaklínače 3 opustil CD Projekt RED po obvinění ze šikany

Je důležité, aby výprava osvětlila každou postavu zvlášť, aby publikum mohlo lépe porozumět interakci mezi Ciri, Yennefer a Geraltem. Ovšem dle Hissrich nemusí fanoušci zaklínače smutnit, protože Geralt má podle ní dostat v seriálu dostatek prostoru.

První sezóna série Zaklínač začne 20. prosince 2019 na Netflixu.

24 KOMENTÁŘE

  • Hlavních postav tam přece bylo více. Ne pouze on. Pokud to má být plnohodnotný seriál, tak se přece nebude točit jen okolo něj. Já sem třeba na to dost zvědavej. Myslím že tam bude několik příběhových linek, které se budou různě proplétat. Btw a vypadal jako alkoholik? Před časem sem někde čet, že je z něj alkoholik

  • Kdyz tohle prohlasis, tak to znamena, ze jsi knihy necetl, maximalne kniho povidek. V romanech od Krve Elfu dale, je Geralt tak v kazde 3-4 kapitole, rozhodne nejsou knihi jen o Geraltovi. Navic cela saga se jmenuje, Pribeh Geralta a Ciri.
   Vicemene od Krve Elfu by se dalo rici, ze hlavni postave je Ciri a ostatni jsou tam k uceleni jejiho pribehu.

   • No to ale vůbec není pravda. Geralta je tam vždy nejvíc, jde jen o to, že vás možná víc pohltil děj o Ciri. Geralt je ale VŽDY nejhlavnější postavou a i když třeba nemá tolik stránek jako ostatní postavy (a ano, v některých knihách to tak je), jeho příběh je nakonec ten hlavní.

    • V článku je to asi myšleno tak, že Geralt není v knihách jedinou postavou, jejíž příběh je vyprávěn. Osobně jsem knihy nečetl, ale podle toho, co mi kamarádi říkali, tak my to dává smysl.

 1. Tak tenhle nadpis nevidím prvně. Je to dost zavádějící a pochopitelně je to úplná blbost. Ona se vyjádřila tak, že tam bude víc hlavních postav a ne pouze on. V knížkách má Ciri taky hodně prostoru a i ostatní postavy. Není to jen a pouze o Geraltovi a je to tak dobře.

 2. No oni dvě tam také dostanou prostor, stejně jako v knihách. Není na tom nic špatnýho, naopak je to důležité proto, aby divák chápal víc souvislosti celého příběhu a taky aby se s postavama více zžil a trochu víc je poznal

  • Hráči a fanoušci to berou jinak, ale je to podobné jako s GoT kde jsme se první dvě série taky vlasně jen seznamovali s jednotlivými postavami a královstvími.

  • Má to být podle knižní předlohy. Já hlavně narážel na to, že ten nadpis toho článku je hodně zavádějící a pochopitelně i na to, že je to správně, že tam nebude jediná hlavní postava. Knížky jsou velmi obsáhlé a hodně ty postavy popisují tak, aby je člověk poznal jako lidi. To si myslím že bude chtít docílit i seriál. Stejně jako v knihách, i tady se bude rozvíjet více příběhových linií, které se vzájemně propletou. Proto jsem poznamenal, že ten nadpis k tomu článku je hodně mimo a že ona to řekla jinak. Takto ten nadpis působí hodně blbě a pak vyvolává podobný reakce jaké jsou v komentech

  • Michal Starec Je pravda, že mohlo být napsáno, že nebude jedinou hlavní postavou, to uznáváme,ale na druhou stranu by si mohl leckdo myslet, že to bude jen o něm a jeho dobrodružství, jako je to hlavně ve hře.

 3. Nevím tedy, jaké knížky místní znalci četli, ale v knihách je Geralt vždy ústřední postavou. Ano, další postavy dostávají velký díl pozornosti, a v některých knihách je to v zásadě tak, že je vícero hlavních postav podle toho, jak se utváří příběh, ale Geralt je VŽDY v knihách HLAVNÍ postavou. Takže v tomto kontextu je jasné, že se opět vytvořil seriál, který popírá předlohu a řekl bych, že Sapkowski při natáčení spíše brečel vzteky než dojetím, když viděl, co s jeho příběhy v seriálu provedli…..je to jen další seriál na “objednávku pro dnešní dobu” plnou metoo a podobně. Další naprostá zbytečnost, na kterou se po tomto článku na 99% nepodívám.

 4. S Geraltem jsem se seznámil spoustu let zpátky díky geniální první hře, ke knihám jsem si našel cestu až po té třetí hře, ale okamžitě jsem si je oblíbil. Takže když oznámili seriál, tak jsem se zaradoval.
  Jenže když se ven dostal casting a další věci kolem vzhledu seriálu, říkal jsem si, že to asi nedám. Pak jsem se dočetl, že budou filmovat povídky, tak jsem tomu zase dal šanci, říkal jsem si, že díky širokému rozptylu povídek budou mít skvělou možnost, jak představit svět zaklínače, a vysvětlit, jak se Geralt dostal k Ciri a Yenefer. Takže až se dostanou k sáze, tak už si na ten vizuál tak nějak zvyknu. Pak přišla ta teta co to má na starost, že Ciri s Yen by měli málo prostoru (a přece dneska nebudou točit o bílím chlapovi, kterej navíc prohání každou sukni), takže když už si prosadila černou Fringilu a ošklivou Tris, tak je tam na sílu procpe do popředí hned v první sérii. Yen mi vždycky přišla jako zlá protivná mrcha (#TeamTris), Ciri bych po útěku z Thanedu nařezal na prdel, protože se začala chovala jako rozmazlenej parchant, takže děkuju, ale tenhle seriál vážně nechci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno