Ghost of Tsushima, patrně poslední velký exkluzivní titul pro PS4, před vydáním nové generace, je po mnoha letech vývoje jen něco málo přes týden od svého vydání a hráči se o této hře dozvídají další podrobnosti.

Hra staví hráče do role jednoho z posledních samurajů na ostrově Tsushima, který bojuje proti první mongolské invazi do Japonska.

Není divu, že vývojáři v Sucker Punch Productions se rozhodli přidat černobílý filmový režim, který je záměrně inspirován klasickými samurajskými filmy Akiry Kurosawy, jako jsou Sanjuro a Seven Samurai.

Jason Connell v rozhovoru pro Entertainment Weekly nyní potvrdil, že Ghost of Tsushima obdržel oficiální souhlas pro použití tohoto režimu a dodal, že je to vlastně víc než pouhý černobílý filtr.

Máme tuto skvělou hru, která přivádí lidi zpět do feudálního Japonska, a Akira Kurosawa byl jedním z našich hlavních průvodců té doby. Proto jsme také vytvořili tento speciální černobílí režim a řekli jsme si, že by bylo úžasné, kdybychom to mohli nazvat Kurosawa Mode. Abychom to mohli realizovat potřebovali jsme zjistit, zda by o to měli vlastníci duševního vlastnictví zájem a udělili by k tomu svůj souhlas. Poslali jsme krátké video ukazující, jak to obecně vypadá a jaké to je.

Ve skutečnosti jsme provedli výzkum křivek, které možná existovaly na takovém filmu, který mohl Kurosawa použít. A konečně, trochu jsme si pohrávali se zvukem. Náš audio tým má interní nástroj, který napodobuje zvuky staré televize a převede vše zpět do 50. let. 

Ghost of Tsushima vychází 17. července exkluzivně na PS4. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno