Absurdní tlak na mikrotransakce a  a kontroverzní změny v postupu Gran Turismo 7 vedly k širokému odporu hráčů.

Gran Turismo 7  se dočkalo úspěšného startu, s univerzální chválou od kritiků a působivým prodejem po vydání, ale během několika týdnů se vše rychle změnilo. Gran Turismo 7, které již bylo od hráčů kritizováno za svou agresivní monetizaci ve hře (u hry, která již stojí 70 dolarů na PS5), se nedávno dostalo pod ještě větší palbu, když Polyphony Digital snížilo odměny za závody, díky čemuž je postup ještě horší a více nutí hráče utrácet skutečné peníze.

Není překvapením, že to hráčská základna nenese vůbec dobře. Jak uvádí VGC ,  verze Gran Turismo 7 pro  PS5 nedávno zaznamenala ohromný příval negativních uživatelských recenzí na Metacritic, přičemž drtivá většina z nich dorazila poté, co byly provedeny výše uvedené změny. V současné době má hra průměrné uživatelské skóre 2,2 a je to dosud nejnižší skóre na Metacritic, které kdy jaká hra společnosti Sony obdržela.

Nedávno šéf Polyphony Digital a  producent a režisér Gran Turismo Kazunori Yamauchi řekl, že studio bude pokračovat ve vylepšování hry, aby řešilo obavy související s mikrotransakcemi.

Servery Gran Turismo 7  byly také nedávno offline déle než 24 hodin, takže drtivá většina hry byla po celou dobu nehratelná, a to díky požadavkům na neustálé připojení k internetu a to i v režimech pro jednoho hráče.

Gran Turismo 7 je nyní k dispozici pro PS4 a PS5.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno