Vývoj multiplatformních her nebyl v této generaci velkým problémem, protože Xbox One a PS4 jsou po hardwarové stránce velmi podobnými stroji, ale to se s nadcházející generací opět změní.

Zatímco společnost Microsoft zaujímá tradičnější přístup s Xbox Series X se spoustou CPU a GPU výkonu, Sony se místo toho zaměřuje na nejmodernější polovodičovou jednotku a CPU / GPU s proměnnou frekvencí. Výsledkem je, že vývoj multiplatformních her nemusí být tak jednoduchý, jak tomu bylo dříve, a podle nejnovějších sdělení mohou mít vývojáři třetích stran nějaké problémy s hardwarem PS5.

V poslední epizodě Radio Arcade Podcast poznamenal zasvěcený Jeff Grubb, že vývojáři mají potíže s přístupem k proměnné frekvenci PS5 a varoval, že hráči mohou být „zklamáni“ některými hlavními tituly třetích stran.

Technologie, kterou Sony používá pro PS5, je AMD SmartShift a … spousta lidí prostě předpokládá, že PS5 bude přímo u Xbox Series X, a může to být, nevím jistě, Nejsem vývojář, ale myslím, že tato technologie SmartShift je znepokojivá. Jde o to, že přesouvá sílu mezi CPU a GPU a vývojáři se tím nemuseli v minulosti zaobírat, zejména na konzolích.

To by se mohlo přinejmenším při spuštění ukázat jako problematické, do té míry, že byste mohli od Digital Foundry začít slýchat: „Víš, verze PS5 je vlastně tak trochu bláznivá.“ Je jisté, že si to časem sedne a vývojáři na to přijdou, i Sony přijde a vysvětlí vývojářům jak to mají dělat. Ale zatím to nedělají a to je problém. Takže lidé mohou být zklamaní u her jako Madden, NBA 2K, Call of Duty a další.

Mezitím na Twitteru Dusk Golem, který je znám pro své informace z Capcomu, řekl, že první hry PS5 se mohou snažit dosáhnout skutečné 4K, přičemž se používá mnoho „falešných 4K“ řešení.

Navzdory tomu, co slyšeli o bojích třetích stran s PS5, se zdá, že oba naši zasvěcenci souhlasí s tím, že PS5 bude dražší než Xbox Series X kvůli nové technologii. Podle Grubba je pravděpodobné, že cena PS5 bude 500 USD.

Přečti si  Ubisoft se odklání od vydávání 3–4 AAA titulů za rok a rozšiřuje zaměření na „vysoce kvalitní“ free-to-play hry

Co si o tom myslíte vy, nepřipomínají vám tato tvrzení situaci, která se odehrávala kolem PS3? Dejte nám vědět v komentáři.

PlayStation 5 bude uveden do prodeje na konci tohoto roku.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno