Soutěže v bojových uměních mohou být pro netrénované oko trochu matoucí, kdy mnohdy o výsledku rozhoduje bodování rozhodčích, to by mohl nový změnit nově představený systém.

Během nedávné výstavy představila asociace Korea Taekwondo zbrusu novou technologii, jejímž cílem je učinit sport pro diváky mnohem více atraktivním a čitelným. Systém je vcelku jednoduchý a vlastně přináší systém bojové hry do reálného světa.

Systém obsahuje zcela nové nositelné senzory, které měří sílu každého příchozího úderu, který následně odečítá body z health baru zasaženého soupeře. Oba závodníci začínají se 100 zdravotními body a vítězem je ten kdo první dostane soupeřův healt bar na 0. Všechno je doprovázeno zvukovými efekty a grafikou v nadživotní velikosti. Výsledkem je něco, co vypadá jako kombinace olympijského sportu a bojové hry Tekken.

Přečti si  Trailer k Season of the Splicer v Destiny 2 představuje novou aktivitu pro 6 hráčů

Účastníci soutěží na vysoké úrovni často nosí speciální výstroj, která sleduje tyto pohyby a přiřazuje body, a to i pro zásahy, které sotva přistanou v přijatelné zóně. I když to bylo požehnáním pro soudce, kteří se ve své analýze snaží být co nejspravedlivější, někteří to vidí jako snížení tradičních technik taekwondo.

Výhody systému inspirovaného bojovou hrou jsou tedy dvojnásobné. Znovu zdůrazňuje zvukové projevy taekwondo, které byly  sníženy zavedením technologie detekce úderů, a usnadňuje sledování zápasů a činí jej tedy více vzrušujícími pro diváky. Každý ne vždy rozezná falešné a pravé útoky, ale stejně jako v bojových hrách může přítomnost snadno pochopitelných zdrojů informací rozšířit diváckou základnu.

Podle jihokorejských zpráv Yonhap News Korea Taekwondo doufalo, že s těmito prezentacemi ukáže výhody tohoto stylu bodování taekwondo, ale bude ještě muset počkat, zda organizace oficiálně přijme novou technologii pro budoucí soutěže.

Přečti si  Remnant: From the Ashes dostane aktualizaci pro PS5 a XSX / S 13. května

Za nás je tento systém zcela jistě zajímavý a nutno poznamenat, že sledování výše uvedených zápasů bylo mnohem více zábavné, než kdy dříve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno