Komunitu Call of Duty: Warzone dlouhé měsíce sužují podvodníci, kteří využívají glitche a nejrůznější cheaty k tomu, aby dosáhli vítězství v této oblíbené battle royale hře. Nyní se však opět zvýšilo volání po anti-cheatu, když byl nesprávným obviněním ovlivněn turnaj o finanční odměny.

V nedávném turnaji pořádaném Twitchem soutěžilo několik trojic s některými z největších jmen ve Warzone, avšak poslední den několik vysoce postavených účastníků obvinilo jednoho z hráčů, že používal aim-bot. Tato informace je o to více znepokojivá,  s ohledem na fakt, že se soutěžilo o 250 000 $, což z turnaje činilo velmi prestižní událost.

Obvinění se točí kolem klipu zachyceného během Metzyho streamu. Na tom je vidět, jak Metzy střílí řadu nepřátel ze střechy a následně seskakuje k oknu, kde přesně trefuje brokovnicí dalšího nepřítele. Vzhledem k faktu, že Metzy hraje na gamepadu, je celá situace o to podivnější, protože jeho míření je velmi svižné a přesné.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

O jeho počínání se zajímal Thomas “Tommey” Trewren. Tento profesionální hráč Warzone je členem 100 Thieves a nedávno se objevil v několika případech obvinění z podvádění napříč Call of Duty.

https://twitter.com/iamconnorwoods/status/1352451584186322946?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1352464232793726977%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fgamerant.com%2Fcall-of-duty-warzone-anti-cheat-metzy-tournament%2F

Poté, co byla vznesena obvinění, bylo vysílání zcela zastaveno. Vyšetřovatelé Call of Duty: Warzone projednávali Metzyho výkon v tomto kole téměř hodinu, následně Metzy obdržel od Twitche zprávu, že jeho hra byla bez pochybností nepřirozená. Výsledným rozhodnutím byl zákaz Metzyho a jeho týmu v další akci.

Twitch Rivals komentoval na Twitteru, že toto chování hráčů bere vážně a bude vyšetřovat všechna obvinění z podvádění.

Později v noci Metzy popřel jakékoli provinění a dal svůj počítač k dispozici k prohledání. Tommey se připojil ke streamu a živě prohledával přes vzdálený přístup počítač, aby zjistil, zda v něm není nějaký důkaz po hacku. Nyní se Tommey omlouvá za svá obvinění a uvádí, že Metzy nepodváděl, minimálně podle toho, co zjistil. Jako omluvu a náhradu nabídl Tommey Metzymu všechen svůj výdělek z turnaje.

Přečti si  Ubisoft oznámil nový Free-to-Play titul ze světa The Division

Bez autentických opatření proti podvádění v Call of Duty: Warzone neexistuje dobrý systém pro řešení podobných situací. Není divu, že špičkový hráči následně považují takovéto turnaje za nespravedlivé a účast na nich za ztrátu času.

Call of Duty: Warzone je k dispozici na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X / S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno