Minulý týden nám Square Enix oficiálně představil zbrusu nový trailer pro nadcházející akční adventuru Shadow of the Tomb Raider, na které aktuálně pracují vývojáři z Eidos Montreal.

Nedávno se objevil také rozhovor, ve kterém tvůrci z Eidos Montreal odhalili několik zajímavých detailů k tomuto zatím poslednímu dobrodružství Lary Croft.

V nové hře se dostaneme do Mayské říše, kde se budeme snažit zastavit zničení světa. Po boku Lary se objeví i její pomocník Jonah a nyní bude hlavním nepřítelem doktor Dominguez, který spolu s Trinity organizací hledá klíč k odemknutí tajemství Mayů. Celé to začíná v Mexiku, ale většina se bude odehrávat v Peru, jehož džungle hlavním prostředím titulu. Hra se bude odehrávat krátce po skončení Rise of The Tomb Raider, kde se Lara chce pomstít Trinity za zabití jejího otce.

Jednou z velmi zajímavých informací bylo, že hra bude obsahovat hned několik hubů, přičemž bude také obsahovat jeden dosud největší hub, který kdy v sérii byl. Ten se navíc má v průběhu hraní měnit v závislosti na rozhodnutích a postupu hráčů. Tento bod obzvláště zdůraznili hlavní spisovatel Jill Murray a režisér hry Vincent Monnier.

Monnier navíc prozradil, že hub bude mít naprosto odlišné aspekty a to vzhledem k živoucímu světu Shadow of the Tomb Raider. Je tu tak mnohem více variant, které budou závislé na tom, jakým způsobem budete hrát a jakých úspěchů v průběhu hraní dosáhnete.

Přečti si  Byly odhaleny detaily k Shadow of the Tomb Raider

Nicméně stojí za zmínku, že hráči budou muset v relativně krátkém čase stihnout opravdu hodně věcí, jelikož jak se ukazuje, tak hra bude mít opravdu spád a hráči ji budou schopni dokončit za nějakých 15 hodin.

Další zajímavou informací je, že hra nemá nabízet puzzly typu pokus/omyl, kdy by jejich řešení končilo smrtí. Vývojáři chtějí, aby s hráči více snažili pochopit, jak některé věci fungují a nad řešením se opravdu zamysleli. Hlavní příběhové hrobky budou více “klasické”, budou strašnější a smrtelnější. Podle informací bude mít hra nejlepší akční scény ze série, jakož i zbraně, které budou zaměřeny na stealth. Nakonec stealth v džungli bude velkou částí hry, stejně i lov zvířat a zaměřování se na výbavu postavy.

Shadow of the Tomb Raider vychází 14. září na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno