Společnost Kotaku AU oznámila, že společnost Activision pozměnila scénu v Call of Duty: WWII pro Austrálii, která má v kampani upravovat sexuální scénu.

Hra je v současné době v Austrálii hodnocena R18 +. K jejímu prvnímu hodnocení poprvé došlo  31. srpna 2017 s dalším popisem obsahu “hrozba sexuálního násilí”. V kampani hry se totiž nachází scéna, která líčí jak si k sobě nacistický voják přitáhne důstojnici, ale zde mají hráči možnost volby, co chtějí udělat dál.

Popis scény je následující:

V jedné části hry hráč ovládá špionku Rosseau, když proniká do německé budovy. V okamžiku, kdy je uvnitř, je svědkem osudu ženy, která je nacistickým vojákem tažena do skříně proti své vůli a křičí: “Jste všichni prasata!”

Rosseau drží dveře skříně a voják ji říká: “Nechte to, tohle není váš problém. “Hráč pak má možnost vojáka zabít, nebo odejít.

Pokud se hráč rozhodne odejít, zavřou se dveře a je slyšet voják jak voják rozepne zip a pohlédne na ženu, která v tu chvíli ječí: “Ach! Jdi ode mě! “, v ten okamžik Rosseau odchází.

Předpokládá se, že voják bude ženu sexuálně napadat, avšak v žádném okamžiku hry není útok přímo zobrazen.

Activision tuto scénu pro Australský trh upravil a vyjmul zvukové vyobrazení sexuální scény, což vedlo ke změně popisu klasifikace.

Přečti si  SteelSeries odhaluje aplikaci Moments

Co je opravdu zajímavé, je to i to, že i po odstranění sexuální scény pro Australskou verzi, klasifikační rada ponechala titulu R18 +. Není jasné, proč se společnost Activision rozhodla odstranit tuto scénu, když získala stejné hodnocení jako předtím. Ostatní hry Call of Duty dříve dostaly hodnocení MA15 +. Ale někde dostali R18 +.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno