Během úterního dopoledne se pražské Staroměstské radnici konala tisková konference Asociace českých herních vývojářů. Přední představitelé vybraných studií a vydavatelství zde pohovořili o předchozím roce a došlo i na zveřejnění několika zajímavých číslovek.

Doba koronavirová paradoxně herní byznysu svědčila a tato skutečnost se odrazila i na výsledcích české herní scény. Její obrat se za minulý rok vyšplhal přes 5,3 miliardy Kč. Jedná se tak o to 17ti % nárůst oproti roku 2019.

 

I přes pandemická opatření se povedlo otevřít přes 330 nových pracovních pozic. 33% všech zaměstnanců v herních společnostech je tvořeno z cizinců. Z tohoto počtu pochází více jak polovina pracovníků ze zemí EU. Nastolený trend, kdy do naší země proudí stále více a více zahraničních vývojářů, zvyšuje tlak na zrychlení procesu udělování pracovních víz pro kvalifikované pracovníky.

Přečti si  Sniper Ghost Warrior Contracts 2 vyjde na PS5 později v srpnu

Proč není více vývojářů z Česka nebo Slovenska? 

„Nemáme bohužel efektivní systém, který by dokázal vytvářet dostatek nových českých zaměstnanců. Chybí kvalitní vzdělávání i další alternativy pro generování nových zaměstnanců. Například rekvalifikace, které mohou být zajímavou příležitostí pro lidi z jiných sektorů, kde jsou vlivem pandemie nuceni propouštět. Firmy tak nyní obsazují vybrané pozice lidmi ze zahraničí. České herní odvětví je v globálním měřítku dostatečně atraktivní a konkurenceschopné, proto se firmám daří tyto zahraniční pracovníky získávat,“ doplňuje Pavel Barák.

A jak je to s výhledem do budoucna? Herní byznys roste všude ve světě a lze tak očekávat, že tato situace ještě nějaký ten rok vydrží. V Česku momentálně působí 118 vývojářských týmů a studií. Ta mají nyní ve vývoji více jak 180 her. Za minulý rok vyprodukovala česká herní scéna 58 nových her.

Přečti si  SEMTEX vstupuje ve velkém do esportu. Kupuje tým BRUTE

zdroj: tisková zpráva

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno