Většina her v otevřeném světě není nijak zvlášť obtížná, ale původní mafie byla rozhodně výjimkou. Pravidla, kterými se řídí herní svět, byla mnohem přísnější, než například v GTA a policie se okamžitě zabývala vaším sebemenším přestupkem.

 Vývojáři z Hangar 13 tuto obtížnost v definitivní edici lehce upravují, ale i tak se stále zaměřují na fanoušky ze staré školy s obtížností „Classic“. Zatímco klasická obtížnost nebude tak tvrdá jako tomu bylo v původní Mafii, nabídne hráčům pocit staré školy vytrvalými policisty, sníženou asistencí při řízení a dalšími herními prvky z počátku milénia. 

“Klasická obtížnost je náročnější kdykoli jste za volantem automobilu nebo jedete na jednom z nově přidaných motocyklů. Pomoc při řízení, která je k dispozici v jiných nastaveních obtížnosti, je v některých případech slabší nebo zcela deaktivovaná, a zatímco navigace GPS bude stále dostupná na minimapě, v ulicích se nebudou objevovat žádné navigační značky, které by vám ukázaly správnou cestu. Upozorňujeme, že policajti v Classic Difficulty nebudou přehlížet přestupky tak, jako v jiných obtížnostech hry.

Při hraní na střední obtížnost policie obecně ignoruje zločiny, které nikomu neublíží. Pokud projedete na červenou, nebo nabouráte do stojícího auta, přivřou nad tím oko, ale namiřte pistolí na chodce a máte po srandě. Na Classic však žádný přestupek není příliš malý a policie vám nedá spát. I za rychlou jízdu budete muset zaplatit tučnou pokutu, aby se zabránilo eskalaci situace. Samozřejmě se můžete pokusit ujet, ale je třeba mít na paměti, že setkání s překážkou při útěku na klasickou obtížnost nebudou vaše vozidla tak odolná jako u jiných nastavení. 

Co se vašeho poškození týče, je třeba mít na paměti, že na Classic Difficulty lékárničky obnovují méně zdraví a vaše zdraví se regeneruje pouze automaticky jen do 20%.

I když to může znít všelijak, tak je dobré vědět, že Mafia: Definitive Edition nabídne hráčům opravdovou výzvu, která mnohdy může být až frustrující.

Přečti si  Far Cry 6, Rainbow Six Quarantine a The Division Heartland vyjdou před 31. březnem 2022

Mafia: Definitive Edition vychází na PC, PS4 a Xbox One 25. září.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno