Nintendo má za sebou 18 velmi úspěšných měsíců, kdy přivedla na trh konzoli Switch a vydala řadu úspěšných herních titulů.

Konzole Switch měla tak skvělý nástup, že na některých trzích byla po mnoho týdnů nedostupná a Nintendo muselo několikrát navyšovat výrobu a její prodeje neustále rostou, je proto až s podivem, že akcie společnosti Nintendo náhle zaznamenaly dramatický pokles.

Podle zprávy Bloombergu se investoři a analytici shodují na tom, proč se cena akcií propadla za poslední dva dny o více než 10%. Cena akcií klesla v pátek 1. června o 4% a v pondělí 4. června o dalších 6,3%. Jedná se tak o největší dvoudenní propad od prosince 2016 a hodnota akcií je tak nejnižší od září 2017. Je to také největší propad oproti cílům Wall Street za téměř deset let,” říká Bloomberg.
Propad je s podivem nejen na ohled dobrých prodejů konzole Switch, ale také na vcelku slušný výhled před E3, kde má být představeno Super Smash Bros a několik dalších překvapení. Tato oznámení jistě opět obnoví zájem o společnost Nintendo a její výrobky, což opět navýší prodeje a zisky.

Tak proč tedy akcie klesají?

Přečti si  Ubisoft nyní bude označovat své vlastní hry „Ubisoft Originals“

Jedním z důvodů může být předčasné oznámení a spekulace o příchod Fortnite na Switch, což při potvrzení na E3 nezpůsobí očekávaný humbuk. Dále nedávná oznámení Super Smash Bros. pro Switch a Pokemon Let’s Go Pikachu a Eevee také akciím příliš nepomohly. Analytici a investoři vyjádřili své obavy, že Nintendo nebude mít na E3 moc co ukázat, když všechna hlavní odhalení proběhla mimo tuto speciální událost.
Je tedy otázkou zda má Nintendo něco zajímavého v rukávu, čím by mohla na E3 upoutat pozornost a co by jí opět pomohlo v následném růstu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno