Konami prohlásilo, že se společnost nevzdá vývoje nových her pro konzole, i když její mobilní hry byly obrovským úspěchem, řekl Masami Saso, evropský prezident Konami.

I když přicházejí nové platformy, věříme, že nejdůležitější jsou konzolové hry na špičkové úrovni,“ řekl Saso a dodal “Vyzýváme k inovativním nápadům a technologiím v našich konzolových hrách a aplikujeme je i na jiná zařízení, takže budeme i nadále vyvíjet úsilí v našich konzolových hrách.

Konami oznámilo již pátý rok po sobě jdoucího růstu, přestože vydalo jen několik konzolových her, včetně každoroční série PES.

Saso uvedl, že společnost není zcela připravena ohlašovat nové přírůstky ve franšízách Silent Hill a Metal Gear Solid. Společnost se v posledních letech zaměřuje převážně na mobilní tituly a sérii Pro Evolution Soccer, která je jedinou z hlavních konzolových her v neustálém vývoji. Saso také odhalil, že společnost má v plánu spoustu neohlášených projektů a tyto projekty jsou založeny na celosvětově známých IP.

Přečti si  Demo Resident Evil Village je od dnešního dne k dispozici na všech platformách

Plánujeme také rozšíření našeho portfolia. Kromě titulů pro více zařízení, PES a Yu-Gi-Oh, plánujeme v blízké budoucnosti pracovat na projektech s jinými celosvětově známými IP.”

Guillermo Del Toro kdysi řekl: „F – K Konami“, „Slams Company For Canceling Silent Hills“. Nicméně japonský gigant minulý rok oslavil 50. výročí a v poslední době předělává některé ze svých nejoblíbenějších klasických franšíz, mezi které patří Castlevania a Contra. Stále však neexistují žádné plány na oživení populárních licencí Metal Gear Solid a Silent Hill.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain byl vydán v roce 2015, kdy následně Hideo Kojima odešel později toho roku z Konami, aby založil vlastní studio pro vývoj her a letos se připravuje na vydání Death Stranding. Série Metal Gear Solid loni udělala comeback se spin-off dílem Metal Gear Survive, ale hra u kritiků i veřejnosti propadla.

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno