Společnost Electronic Arts oficiálně získala zápis do Guinessovi knihy rekordů se Star Wars: Battlefornt 2 a to i přesto, že se tímto světovým rekordem pravděpodobně nebude společnost příliš chlubit.

Záznam souvisí s nyní neslavnou polemikou spojenou s loot boxy ve Star Wars: Battlefront 2, kdy zástupce EA na Redditu spravedlňoval vydavatelskou strategii s loot boxy. Tento příspěvek byl nejvíce downvotů příspěvkem v historii Redditu a pravděpodobně tomu tak ještě po dlouhá léta bude. +

Oficiální příspěvek vydavatele videoher Electronic Arts, reagující na stížnosti hráčů na odemknutí postav jako Darth Vader a Luke Skywalker ve hře Star Wars Battlefront 2 (2017) prostřednictvím„ loot boxů “, má 683 000 downvotů.“ Aktuálně má příspěvek “jen” 667 824 downvotů, jejichž počet se pravděpodobně snížil kvůli smazaným účtům na Redditu.

Přečti si  Přichází PlayStation Days of Play 2021

Jen pro srovnání, druhý komentář v pořadí má jen 23 393 downvotů, takže komentář od EA představuje více než 2800% hodnoty komentáře na druhém místě, což je pro EA velký úspěch.

Reakce na loot boxy a mechaniky odemykání postav ve Star Wars: Battlefront 2 a možná i tento komentář samotný, byly nesmírně závažné. EA reagovala přes noc a snížila náklady na Star Wars Battlefront 2 loot boxy o 75%. EA byla následně přinucena pokračovat v úplném odstranění placeného lootu ze hry a odstranit i další herní mechaniky, jako odemknutí postav.

Loot boxy ve všech hrách čelí nové úrovni veřejného dohledu. Guinnessův světový rekord není jen zábavný, ale také velmi důležitý moment v moderní historii videoher. A jak vidno, v budoucnu bude třeba mnohem více kontroverzí, aby došlo k úplnému odstranění těchto nekalých a hazard navádějících mechanik.

Přečti si  Členové Xbox Insider se mohou zaregistrovat, aby si mohli zarezervovat a zakoupit Xbox Series X / S

Star Wars: Battlefront 2 je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno