Kontroverze kolem loot boxů ve Star Wars: Battlefront 2 pomohla EA dosáhnout světového rekordu
Domů » Doporučené » Kontroverze kolem loot boxů ve Star Wars: Battlefront 2 pomohla EA dosáhnout světového rekordu

Kontroverze kolem loot boxů ve Star Wars: Battlefront 2 pomohla EA dosáhnout světového rekordu

7.9.2019
Publikoval:

Společnost Electronic Arts oficiálně získala zápis do Guinessovi knihy rekordů se Star Wars: Battlefornt 2 a to i přesto, že se tímto světovým rekordem pravděpodobně nebude společnost příliš chlubit.

Záznam souvisí s nyní neslavnou polemikou spojenou s loot boxy ve Star Wars: Battlefront 2, kdy zástupce EA na Redditu spravedlňoval vydavatelskou strategii s loot boxy. Tento příspěvek byl nejvíce downvotů příspěvkem v historii Redditu a pravděpodobně tomu tak ještě po dlouhá léta bude. +

Oficiální příspěvek vydavatele videoher Electronic Arts, reagující na stížnosti hráčů na odemknutí postav jako Darth Vader a Luke Skywalker ve hře Star Wars Battlefront 2 (2017) prostřednictvím„ loot boxů “, má 683 000 downvotů.“ Aktuálně má příspěvek “jen” 667 824 downvotů, jejichž počet se pravděpodobně snížil kvůli smazaným účtům na Redditu.

Přečtěte si  Rockstar oznámil svůj vlastní game launcher a k tomu rozdává GTA: San Andreas

Jen pro srovnání, druhý komentář v pořadí má jen 23 393 downvotů, takže komentář od EA představuje více než 2800% hodnoty komentáře na druhém místě, což je pro EA velký úspěch.

Reakce na loot boxy a mechaniky odemykání postav ve Star Wars: Battlefront 2 a možná i tento komentář samotný, byly nesmírně závažné. EA reagovala přes noc a snížila náklady na Star Wars Battlefront 2 loot boxy o 75%. EA byla následně přinucena pokračovat v úplném odstranění placeného lootu ze hry a odstranit i další herní mechaniky, jako odemknutí postav.

Loot boxy ve všech hrách čelí nové úrovni veřejného dohledu. Guinnessův světový rekord není jen zábavný, ale také velmi důležitý moment v moderní historii videoher. A jak vidno, v budoucnu bude třeba mnohem více kontroverzí, aby došlo k úplnému odstranění těchto nekalých a hazard navádějících mechanik.

Přečtěte si  Spekulace hovoří o tom, že Sony již pracuje na PlayStation 5 Pro

Star Wars: Battlefront 2 je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut, který zažil zlatou éru gamingu, kdy dominoval skill a hry nebyly jen pro děcka, což se projevuje i na hodnocení dnešních her. Hraju na všem na čem se dá PC, PS4, Xbox One, Switch, mobil a občas i na nervy.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Vyzkoušeli jsme si demo Nioh 2, zde jsou naše dojmy

Tuzemské zastoupení PlayStationu nám dalo jedinečnou možnost vyzkoušet si nadcházející...