Kontroverze kolem loot boxů ve Star Wars: Battlefront 2 pomohla EA dosáhnout světového rekordu
Domů » Doporučené » Kontroverze kolem loot boxů ve Star Wars: Battlefront 2 pomohla EA dosáhnout světového rekordu

Kontroverze kolem loot boxů ve Star Wars: Battlefront 2 pomohla EA dosáhnout světového rekordu

7.9.2019
Publikoval:

Společnost Electronic Arts oficiálně získala zápis do Guinessovi knihy rekordů se Star Wars: Battlefornt 2 a to i přesto, že se tímto světovým rekordem pravděpodobně nebude společnost příliš chlubit.

Záznam souvisí s nyní neslavnou polemikou spojenou s loot boxy ve Star Wars: Battlefront 2, kdy zástupce EA na Redditu spravedlňoval vydavatelskou strategii s loot boxy. Tento příspěvek byl nejvíce downvotů příspěvkem v historii Redditu a pravděpodobně tomu tak ještě po dlouhá léta bude. +

Oficiální příspěvek vydavatele videoher Electronic Arts, reagující na stížnosti hráčů na odemknutí postav jako Darth Vader a Luke Skywalker ve hře Star Wars Battlefront 2 (2017) prostřednictvím„ loot boxů “, má 683 000 downvotů.“ Aktuálně má příspěvek “jen” 667 824 downvotů, jejichž počet se pravděpodobně snížil kvůli smazaným účtům na Redditu.

Přečtěte si  V březnu se vypnou servery pro Fight Night Round 4

Jen pro srovnání, druhý komentář v pořadí má jen 23 393 downvotů, takže komentář od EA představuje více než 2800% hodnoty komentáře na druhém místě, což je pro EA velký úspěch.

Reakce na loot boxy a mechaniky odemykání postav ve Star Wars: Battlefront 2 a možná i tento komentář samotný, byly nesmírně závažné. EA reagovala přes noc a snížila náklady na Star Wars Battlefront 2 loot boxy o 75%. EA byla následně přinucena pokračovat v úplném odstranění placeného lootu ze hry a odstranit i další herní mechaniky, jako odemknutí postav.

Loot boxy ve všech hrách čelí nové úrovni veřejného dohledu. Guinnessův světový rekord není jen zábavný, ale také velmi důležitý moment v moderní historii videoher. A jak vidno, v budoucnu bude třeba mnohem více kontroverzí, aby došlo k úplnému odstranění těchto nekalých a hazard navádějících mechanik.

Přečtěte si  Gears Tactics vyjdou v dubnu 2020, nový trailer byl odhalen na The Game Awards 2019

Star Wars: Battlefront 2 je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Další doporučené příspěvky
 
Nové zvěsti hovoří o hardware Xbox Scarlett, Anaconda i Lockhart by měly mít “alespoň” 16 GB RAM

Jak se ukazuje, tak Xbox Scarlett bude uveden na trh...