Royal Mail odhalil soubor 12 speciálních známek, které oslavují kultovní britské videohry z 80. a 90. let.

Tato kolekce je navržena tak, aby upozornila na některé z nejpopulárnějších her z doby, kdy britský herní průmysl rostl v miliardový business. Herní klasiky jako WormsLemmingsWipeoutTomb Raider a Sensible Soccer jsou součástí kolekce známek, které se začnou v Anglii prodávat koncem tohoto měsíce.

Tomb Raider má ve sbírce celkem čtyři známky, mapující dobrodružství Lary Croft v průběhu let. Ve sbírce jsou zastoupeny různé herní konzole, přičemž některé z titulů debutovali na systémech jako BBC Micro, ZX Spectrum, Commodore Amiga a Sega Mega Drive.

Velká Británie je součástí videoherní scény po celá desetiletí,” říká Philip Parker Royal Mail v prohlášení ITV. V 80. a 90. letech se mladí vývojáři potýkali s kódováním nových mikropočítačů a vytvořili šablonu pro průmysl s ikonickými hrami.Oslavujeme některé z jejich dominantních výtvorů na nové kolekci známek.

Přečti si  Předobjednej si Ratchet & Clank: Rift Apart a vyhraj!

Sbírka známek bude k dispozici ve Velké Británii od 21. ledna a aršík těchto známek si můžete objednat již dnes internetovém obchodě Royal Mail. A ano, lze je zaslat i do naší země.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno