Launch hry PS5 budou jen pro novou generaci konzolí
Domů » Hry » Novinky » Launch hry PS5 budou jen pro novou generaci konzolí

Launch hry PS5 budou jen pro novou generaci konzolí

6.12.2019
Publikoval:

V nejnovějším podcastu Kotaku Splitscreen se novinář Jason Schreier rozhovořil o nové generaci konzolí a hrách, které budou k dispozici při zahájení prodejů.

Co se týče PlayStationu 5, budou hry dostupné pouze na konzole nové generace a nepočítá se s vydáváním cross-gen verzí. Sony tak velmi razantně tlačí na to, aby současní hráči PS4 v hojném počtu přešli na nový model. A halda exkluzivních titulů by k tomu měla pomoci.  Na druhou stranu se z pohledu Sony nejedná o nic převratného, ale jde spíš o typický krok v rámci jejich politiky.

Také se zmínil o tom, že neví, jak k tomu přistoupí společnost Microsoft s Xboxem, ale dá se předpokládat, že launch tituly pro Scarlett zamíří také na konzole Xbox One i PC, stejně jako tomu bude s Halo Infinite. Jak vidno, přístupy jsou diametrálně odlišné. 

Jako poměrně zajímavou informací se jeví zmínka o možnosti “ochutnávkového” přístupu na konzolích nové generace. U konzolí by nejspíš měla existovat možnost jakéhosi “krátkého hraní po omezenou dobu bez závazků”, jak je typické například pro Netflix nebo jiné služby streamující video.  

2 komentáře
  1. Profilový obrázek
    • Profilový obrázek
Další doporučené příspěvky
 
Next-Gen konzole budou uvedeny na TGS 2020, která se zaměří i na cloudové hraní

Připravované Next-Gen konzole společností Sony a Microsoft budou uvedeny na...