Lehčí a levnější – Oficiální představení Nintendo Switch Lite
Domů » Doporučené » Lehčí a levnější – Oficiální představení Nintendo Switch Lite

Lehčí a levnější – Oficiální představení Nintendo Switch Lite

Aktuální vlajková loď japonské společnosti Nintendo je tu s námi již více než dva roky. Za tu dobu si svou unikátností a výbornou herní knihovnou získalo na svou stranu nejen srdce hráčů, ale i mnoha kritiků. Herní konzole, kterou šlo během okamžiku vytáhnou z dokovací stanice a přeměnit jí tak na pohodlný handheld, se již brzy dočká své odlehčené verze.

Dnes představený Switch Lite bude skromnější nejen cenově, ale i rozměrově. Lite verze dává sbohem odpojitelným joy-conům a jedná se tak o jeden ucelený kus. Už na první pohled je novinka oproti původnímu Switchi o něco menší a tak nebude kompatibilní s dokovací stanicí svého předchůdce. Dle slov Yoshiaki Koizumi bude Lite verze podporovat všechny hry pro první verzi Switche, které v základu podporují handheld režim. Pro hraní her, které po vás vyžadují pohybové ovládání, budou uživatelé nuceni pořídit si joy-cony zvlášť.

Přečtěte si  Gameplay Dying Light 2 bude uvolněn pro veřejnost na konci tohoto měsíce

Změn doznala i baterie, která mírně navýšila svou kapacitu. O další konstrukční změnu se postaral D-Pad, který vystřídal klasické šipky. Nová verze si také nebude rozumět s Nintendo Labo a to je fakt, která nasvědčuje tomu, že nová verze není společností Nintendo chápana jako právoplatný nástupce, ale jen jako výborné řešené pro hráče na cesty.

Není pochyb o tom, že díky kompatibilitě her jako The Legend of Zelda: Breath of the Wild nebo Mario Kart 8 a níže nastavené cenovce si nový Switch Lite najde své fanoušky a příznivce.

Přečtěte si  The Surge 2 je ve stavu GOLD

Nintendo Switch Lite se na trh chystá ve třech barevných variantách a cenovkou 199 euro. Žlutá, šedá i tyrkysová verze dorazí na pulty obchodů ještě letos, a to 20. září.

K těmto třem základním barvám přibudou i speciální limitovaná edice Life Zacian a Zamazenta, které vyjdou 8. listopadu a svým designem budou navazovat na hry Pokemon Sword a Pokemon Shield, které na všechny verze Switche vyjdou o týden později.

Jiří Morávek

Rádoby arogantní pseudo-hráč, který miluje svého psa a první napití z minerálky. Najdete ho na Facebooku, Twitteru i Instagramu.

Další doporučené příspěvky
 
Twitch na chvíli propagoval na bývalém Ninjově kanálu pornografii

Začátkem tohoto měsíce světoznámý streamer Ninja, oznámil, že končí se...