Na přelomu května a června se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Game Access. Konference zaměřená na vývoj videoher každý rok nabízí řadu přednášek od špiček svého oboru, a letošní rok nebude výjimkou. Na koho se mohou návštěvníci těšit?

Jedním z největších jmen, které pořadatelé čerstvě oznámili, je bezesporu Warren Specter, který se nám zapsal do paměti díky hrám System Shock, Deus Ex nebo sérií Ultima. Na jeho přednášce se nám pokusí vysvětlit jak vyvíjet hru jako kousek umění a ne jen obyčejný produkt.

Snimek obrazovky 2024 05 16 163308

Neméně zajímavou tváří je skladatel Petri Alanko, jenž se postaral o hudební doprovod pro tituly Control, Quantum Break a oba díly série Alan Wake. Taktéž byl nominován na cenu BAFTA. Pokud se tu bavíme o největších jménech letošního ročníku Game Access, tak by byl doslova zločin nezmínit Jill Murray. Jill se podílela na hrách jako Shadow of the Tomb Raider, Assassin’s Creed IV: Black Flag a v neposlední řadě také na poslední Subnautice. Momentálně pracuje jako Creative director na hře Atom Eve od studia Invincible Presents.

Přečti si  Ubisoft nemá v plánu oddalovat Star Wars Outlaws

Nebudou chybět ani zástupci českého herního vývoje. Těšit se můžeme na osvědčeného rétora a spoluzakladatele Warhorse Studios Martina Klímu nebo Marka Rosu, jenž je CEO studia Keen Software House a stojí za vývojem herního enginu VRAGE. O panel, který si určitě nenechá ujít žádný fanoušek Cyberpunku, se postará Gabriela Pešková, která v Polsku kouzlí na pozici Senior Graphic Designer pro studio CD Projekt Red. V panelu nazvaném Cracking the Code of Imposter Syndrome bude společně s Gabrielou debatovat Merve Meszaros (Virtuos), Brad Auty (Flying Wild Hog) a Adida Van Oosten (Acreates and Deltion College).

Aktuální seznam hostů naleznete na oficiálních stránkách Game Access.

Nedílnou součástí Game Accessu je i Indie Showcase. Letos tomu není jinak a k vidění budou hry z Česka, Slovenska, Německa, Turecka i Brazílie! V dosud neviděném počtu indie her se představí například Tomáš Malý s Unnatural Worlds, studio Vostuda se stejnojmennou hrou nebo jihoamerické studio Kraken s titulem The Last Parade. Svou novou hru Kubikon zde bude prezentovat Petr Kubíček z KUBI Games a k vidění bude i velmi očekávané Scarlet Deer Inn od znojemského studia Attu Games.

Přečti si  Star Wars Outlaws má "největší marketingovou kampaň pro hru Ubisoftu"

Velkolepost Game Accessu podtrhují i doprovodné akce. 1. června se na brněnském výstavišti návštěvníkům ukáže Czech Game Live Orchestra. Během koncertu zazní melodie z her jako Last Train Home, Someday You’ll Return, Vigor, Ylands nebo sérií Mafia a Arma. O den později, tedy 2. června se ovládne halu P na brněnském výstavišti show Percival: Wild Hunt Live a zazní tak soundtrack ze třetího zaklínače přímo od jeho spoluautorů.

czech games

Game Access 2024 se nezadržitelně blíží a s rozšiřujícím se seznamem hostů a nadupaným programem také rychle mizí vstupenky. Ty si zatím stále můžete zakoupit zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno