„Máme talent, průmyslové a finanční měřítko a velké portfolio výkonných IP, abychom v nadcházejících letech vytvořili obrovskou hodnotu,“ říká Yves Guillemot z Ubisoftu.

Závody o akvizice se vyostřily do té míry, že dokonce i velcí vydavatelé třetích stran vypadají jsou na roztrhání. Microsoft pohltil Bethesdu a do léta příštího roku dokončí akvizici Activision Blizzard. Square Enix právě prodal většinu svého západního podnikání společnosti Embracer Group. Úniky o tom, že WB Games se prodávají po částech, se stále objevují.

Dalším jménem, ​​které je silně spojováno se zprávami o akvizicích, je Ubisoft, společnost, která je, podobně jako Activision, už nějakou dobu v horké vodě a jako taková vypadá jako hlavní kandidát na akvizici jednou z větších společností. Podle samotného Ubisoftu ale nic takového nehrozí.

Přečti si  Summer Game Fest odstartuje v červnu

V nedávné čtvrtletní zprávě o výdělku společnosti generální ředitel Yves Guillemot zdůraznil, že Ubisoft má vše, co potřebuje k udržení své nezávislosti.

Hodně se mluvilo o konsolidaci v tomto odvětví, a zejména Ubisoftu,“ řekl. „Naše celková pozice je jasná a dobře známá: Jak jsme řekli loni v únoru, máme vše, co potřebujeme, abychom zůstali nezávislí. Máme talent, průmyslové a finanční měřítko a velké portfolio výkonných IP, abychom v nadcházejících letech vytvořili obrovskou hodnotu.

Guillemot říká, že neustálé zprávy o akvizici Ubisoftu slouží pouze k tomu, aby „objasnili skutečnou přitažlivost a hodnotu našich aktiv a náš potenciál tvorby hodnot“.

Navíc, v opakování podobných nedávných prohlášení, také řekl, že jako veřejně obchodovaná společnost, pokud by Ubisoft dostal nabídku na odkup, bude „standardní praxí“, aby nabídku přezkoumal a zvážil.

Přečti si  Ze stanice dnes vyjíždí Tourist Bus Simulator

Už jsem zmínil, že jako veřejně obchodovaná společnost je standardní praxí, že naše představenstvo přezkoumá jakoukoli nabídku v zájmu všech akcionářů a našich kreativních týmů,“ řekl Guillemot.

Nedávná zpráva tvrdila, že Ubisoft zvažuje partnerství se soukromou investiční společností, aby v budoucnu zablokoval jakékoli potenciální nabídky na převzetí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno