Dnešek otřásl herním průmyslem, když společnost Microsoft oznámila nákup Bethesdy a Zenimaxu, kteří pod křídla Microsoftu přináší řadu technologií a herních studií.

Společnost Microsoft dokončila nákup vývojářské společnosti Bethesda Softworks a mateřské společnosti Zenimax Media za neuvěřitelných 7,5 miliard dolarů.

Tato akvizice přináší pod křídla společnosti Microsoft řadu oceněných franšíz. Bethesda je vývojové studio stojící za dvěma velmi úspěšnými RPG franšízami, FalloutThe Elder Scrolls. Nákup spolu se společností Zenimax zahrnuje také řadu dalších studií produkujících řadu herních hitů. Mezi vývojáře a IP získané společností Microsoft při tomto nákupu patří: Arkane Studios (série Dishonored), ID Software (DOOM) a Machine Games(Wolfenstein).

V prohlášení Pete Hines, viceprezident Bethesdy pro PR a marketing. uvedl, že klíčovým bodem je to, že Bethesda nadále zůstává Bethesdou.

“Stále pracujeme na stejných hrách, jako tomu bylo včera, vytvářených stále stejnými studii, se kterými jsme pracovali roky a tyto hry budeme také stále vydávat,” uvedl Hines.

https://twitter.com/bethesda/status/1308028875759382528?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1308028875759382528%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.dualshockers.com%2Fmicrosoft-purchase-bethesda-zenimax-xbox-pc%2F

Přečti si  Vývojáři Halo Infinite mají na toto léto řadu skvělých plánů

 

Phil Spencer, vedoucí Xboxu uvedl, že tato akvizice bude značným přínosem pro Xbox Series X a Series S a také to, že Xbox nebude váhat s uvedením nových her těchto studií v Xbox Game Pass.

“Přidáme kultovní franšízy Bethesdy do Xbox Game Pass pro konzole a PC,” řekl Spencer.

To samozřejmě znamená, že v budoucnu se majitelé Xbox Game Pass mohou těšit také na aktuálně vyvíjené tituly včetně The Elder Scrolls VI a záhadný Starfield.

Dnešní nákup společností Bethesda a Zenimax společností Microsoft je více než běžný nákup, ale jedná se o obchod, který doslova otřásá herním průmyslem a jehož důsledky sahají daleko do budoucnosti her.

Kulturní fenomén videoher se postupně proměnil v největší a nejrychleji rostoucí formu zábavy a v současnosti tvoří celé průmyslové odvětví, které by v roce 2021 mělo přesáhnout obrat 200 miliard dolarů.

Přečti si  Red Dead Online, Psychonauts a Outlast 2 míří v květnu do Xbox Game Pass

 

4 KOMENTÁŘE

    • Mirec Ripper Hlivak to nemyslíš vážne Bethesda má legendárne značky toto je najväčšia udalosť tohto roka a myslím že to nikto nečakal uvidíme ako to bude z vydávaním hier aj na PS

  1. Spis predikce a chovani firem ukazovalo, ze koupej celou EA… Skoda mohlo to byt jeste zajimavejsi, nebo k tomu jeste dojde 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno