Zprávy naznačovaly, že výkonný ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick by mohl po dokončení akvizice Activision Blizzard odstoupit

Activision Blizzard byl za poslední rok předmětem mnoha kontroverzí, přičemž četné zprávy vrhly světlo na přetrvávající a rozšířenou toxicitu na pracovištích. Generální ředitel Bobby Kotick byl údajně zodpovědný za umožnění spousty těchto problémů v průběhu let, což také mohlo otřást jeho pozicí ve společnosti.

Vzhledem k tomu, že se Microsoft chystá dokončit akvizici Activision Blizzard někdy v roce 2023, padla řada otázek, co to bude znamenat pro Bobbyho Koticka? I když bude samozřejmě i nadále sloužit jako šéf Activisionu, dokud nebude akvizice ukončena, zprávy naznačovaly, že jakmile k tomu dojde, odstoupí ze svého postu a opustí společnost.

Přečti si  Xbox bude přítomen na Gamescomu 2022

Zdá se však, že mezi Kotickem a Microsoftem dosud žádné takové diskuse neproběhly. V nedávné aktualizaci právního podání Activision Blizzard o plánovaném prodeji společnosti Microsoft je velmi explicitně uvedeno, že Microsoft a Kotick neučinili žádná opatření ohledně jeho odchodu, jakmile bude dohoda uzavřena.

Začátkem tohoto roku šéf Xboxu Phil Spencer řekl, že Microsoft „vedl dobrou diskusi“ s vedením Activision Blizzard o tom, jak plánují řešit mnoho významných problémů na pracovišti ve společnosti, které vyšly najevo v poslední době. Nicméně, pokud jde o strukturální změny společnosti, jakmile bude dokončena dohoda s Xboxem, včetně jakýchkoli potenciálních změn Kotickova postavení, ze strany Microsoftu neproběhla žádná oficiální komunikace.

Po výše zmíněných zprávách o obviněních proti Kotickovi v loňském roce požadovalo mnoho zaměstnanců a akcionářů společnosti jeho rezignaci. Následné zprávy naznačovaly, že pokud nedokáže vyřešit problémy společnosti co nejrychleji, zváží svůj odchod. Kotick i proto rozhodl zaměřit veškerou svou pozornost na Activision Blizzard a odstoupil ze správní rady Coca-Coly.

Přečti si  Apex chystá změny rank systému

Situaci kolem Bobbyho Koticka a Activision Blizzard nadále sledujeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno