Leckomu by se mohlo zdát až nesmyslné rozjíždět dřevařský průmysl na místě, kde došlo před 35 lety k jaderné katastrofě, která tamní podnebí a přírodu ovlivňuje dodnes. My se tam ale stejně vydáme, a to díky studiu Oovee Games, které na Ukrajinu zasadilo nové rozšíření pro hardcore simulátor Spintires.

Recenzovaná verze: PC

Základní hra Spintires: MudRunners je na trhu od října roku 2017 a již několik měsíců se v herních kuloárech šušká cosi o pokračování, které by s otevřenou náručí přivítal snad každý hráč, který se kdy brodil bahnitým lesem s několika tunovým nákladem dřeva za zády. V této situaci tak bylo velmi milým překvapením, že se vývojáři věnují i dodatečnému obsahu pro původní hru. DLC Chernobyl nás zavede, jak již název napovídá, na Ukrajinu, kde naším nepřítelem nebude jen promáčený terén, ale i všudepřítomná radioaktivita.

Nové rozšíření do hry přináší dvě nová vozidla, která jsou stylizovaná tak, aby přesně sedla do okolí Černobylu. B-157 a B-505 nás svezou okolo Pripjati, Rudého lesa nebo radaru Dugu. Vývojáři z britského studia nezapomněli ani na samotnou jadernou elektrárnu, která hře dodává temnou a studenou atmosféru. Ať už se budete pohybovat v okolí kteréhokoliv ze zmiňovaných oblastí, mějte při sobě stále Geigerův počítač. Díky němu a značkám označujících nebezpečí se budete moci vyhnout lokalitám s vysokou mírou radioaktivity a předejít tak zbytečnému poškození vašich plechových otroků.

Přečti si  Recenze: Returnal - V područí Atroposu!

Velké plus dostává Černobylské rozšíření za mapu, která svou velikostí přesahuje ostatní mapy přidané v podobných přídavcích. Vývojáři si dali práci z detaily a i střídání dne a noci tak navozuje atmosféru, která doslova světélkuje. Rozbité silnice, opuštěná dětská hřiště, pohozené nákupní košíky… hra vám na každém kroku připomíná na jakémže historickém místě se to nacházíte.

DLC Chernobyl je dalším povedeným přídavkem, který obohacuje již celkem širokou knihovničku obsahu, který si pro tento simulátor mohou hráči stáhnout. Pokud patříte mezi hráče, kteří již mají se Spintires zkušenosti, nabídne vám hra nejen novou herní mechaniku v podobě radiace, ale vystaví vás i ponurému světu, díky kterému jsme i my v redakci měli husí kůži častěji, než bychom si sami přáli. Není však nasnadě očekávat, že pokud se vám původní Spintires ničím nezalíbilo, že by to zde bylo jinak. Ježdění v bahně je pořád ježdění v bahně a pokud vám to nepřijde jako dokonalá zábava, Chernobyl vás bavit nebude.

 

Přečti si  Vault of Glass dorazí do Destiny 2 na konci května

K dispozici je samozřejmě i možnost kooperace a vy si tak své povinnosti a úkoly můžete rozvrhnout dle vašeho nejlepšího uvážení mezi ostatní přátele. Za cenu 5€ se vám na talíři dostane i nových Achievmentů (trofejí). K dispozici je na Steamu i Spintires Chernobyl Bundle, který nabídne základní hru se všemi vydanými DLC.

Vývojáři: Oovee Games

Vydavatelství: Oovee Games

Cena: 5€ (Steam)

Datum vydání: 13. 12. 2019

Platformy: PC (recenze)

Česká lokalizace: Ne

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno