Nejen tým Naughty Dog pracoval na úspěšné akční adventuře The Last of Us Part II, do vývoje hry bylo zapojeno celkem 2000 vývojářů.

The Last of Us Part II představuje epické a dobrodružství, které vypadá téměř jako 30 hodinový film. Aby však bylo možné dosáhnout této podívané, bylo do výroby zapojeno neskutečné množství vývojářů. Na hře pracovalo celkem 2332 lidí.

Je jasné, že v Naughty Dog nepracuje přes 2000 zaměstnanců, ale dle aktuálního výpisu z LinkedIn zaměstnává studio 446 lidí. Odkud tedy pochází všichni ostatní? TLoU 2 bylo vyvinuto ve spolupráci se společností Sony, takže řada zaměstnanců byla do vývoje zapojena. V tomto čísle jsou obsaženi také lidé, kteří se starali o výrobu nejrůznějších zvuků a hluku, stejně jako dalších 14 studií, které na hře pracovaly prostřednictvím outsourcingu.

Přečti si  Trailer pro Watch Dogs: Legion - Update 4.0 představuje nového hrdinu, nové mise a mnoho dalšího

Na webových stránkách Moby Games je uveden seznam všech účastníků, kteří pracovali na The Last of Us Part II. Programátoři, umělci, autoři, manažeři, asistenti, testeři, dabéři a lidé, kterým se jednoduše děkuje za podporu produkce.

Podle webové stránky Screenrant stál vývoj tohoto akčního dobrodružství nejméně 100 miliónů dolarů. Pokud vezmeme v úvahu, že se zapojilo více než 2 300 lidí a výroba trvala něco kolem sedmi let, potom je tato cifra zcela pochopitelná. 

The Last of Us Part II je nyní k dispozici exkluzivně na PS4 a rozhodně stojí za vaši pozornost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno