Hala 1 patřila v letošním ročníku Gamescomu pouze EA. Vyzkoušet jsme si mohli nejen Battlefield V, zadarmo se najíst, ale zahráli jsme si FIFU 19. Jak nová FIFA vypadá a jak na nás, znalé a zralé fotbalisty, působila?

Halu si EA kompletně uzpůsobilo k obrazu svému. Velké bannery,  červená barva, světlomety a všudepřítomné hostesky nám jasně dávali najevo, kdo tu vládne. Nebudeme vám ale popisovat, jak skvěle zařízené bylo zázemí a přesuneme se na jedno z hlavních pódií, kde jsme měli možnost vybrat si, zda chceme vyzkoušet klasická kick-off nebo nahlédnout jakým směrem se vydá Alex Hunter v režimu Cesta.

 

Na první pohled není rozdílů mezi minulým a letošním dílem mnoho. Novinky, detaily a různá vylepšení se dostávají na světlo světa až při bližším pohledu. I malé detaily dělají celek, a tak můžeme zmínit např. časomíru, která se při nastaveném čase nezastaví, nýbrž pokračuje dál a vy tak můžete lépe odhadnout, kdy sudí zapíská a hru ukončí. Vylepšení se dočkal i míč, trávník a fyzika hráčů. Graficky na mě a našeho francouzského kolegy, kterému jsem měl možnost se postavit (0:5), působila dost rozpačitě. Svou roli mohlo hrát velké množství reflektorů v hale, nedostatečná hydratace nebo náš zrušený let, ale hra se nám vizuálně nelíbila a pokrok od minulého ročníku byl nepatrný. Jinak je tomu ovšem u verze pro Nintendo Switch, na kterém vypadá Fifa o poznaní lépe než na E3. Ovládání doznalo změn jen minimálních. Tou nejzářivější ze změn je systém střelby. Přesně vystřelit je nyní komplikovanější, ale hře to alespoň ubírá na arkádovosti.

Přečti si  Interní recenze Microsoftu nešetří chválou na The Last of Us Part 2

Mírně znepokojen po těžké prohře a následném Au revoir jsem zapnul režim Cesta. Ten nám hned na začátku potvrzuje to, že hrát bude možné nejen za Alexe Huntera, ale i jeho kamaráda a sestru. Náhlý přestup C. Ronalda z Realu Madrid očividně EA nedělal problém a pasáž, kterou jsme si mohli vyzkoušet naznačuje, že závěr série o Alexi Hunterovi bude dramatický a plný zvratů.

Z FIFY 19 máme smíšené pocity. Fronta u konzolí v halách pro veřejnost ovšem jasně potvrzuje, že i letošní ročník bude prodávaný minimálně tak dobře jako ročník minulý.

EDIT: Fifa 19 byla vyhlášena nejlepší sportovní hrou na Gamescomu 2018.

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Wau cas se nezastavi. To je pokrok. Zatim co se furt dela omacka kolem toho co je dulezite na hristi jde PES milovym krokem co se simulace fotbalu tyce dopredu. Ten kdo nepozna rozdil ve vetsim priblizeni k realite Fifa vs PES je u me ovecka co jde za reklamou kolem licenci atd. A ze se sebrala LM? Ve finale i diky tomu se ukazuje jak moc umela Fifa je. Ten pocit oproti PES je tu tam. Jen znelka to nezachrani. A to jsem hrac co hraje oba fotbalky uz 13 let. Letos poprve kupuji jen PES jelikoz ten pokrok v gameplaly je uzasny.

    • Já hraji Fifu i Pes uz 15 let. Ale proste vim ze fifa je byla a bude vpredu pred PES. To ze to pripomina vic simulaci, to moc lidi netesi…. Jde jim o zazitek akci a nejaky ten adrenalin ktery da spis Fifa nez PES. A o to vic kdyz tam bude LM a EL kazdy ma jiny nazor. Ale napsat ze ten kdo nepodporuje vic PES nez fifu je ovecka necham te v tom dal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno