Vydání očekávaného The Last Of Us: Part II je již téměř za dveřmi. Vývojáři z Naughty Dogu neponechávají marketing náhodě a připravili pro propagaci hry skvělý reklamní spot, který se nyní vysílá na vybraných televizních stanicích. Svým počínáním ale způsobil mírnou vlnu kontroverze.

Zpěvačka a skladatelka Anna-Lynne Williams na Twitteru tvrdí, že autoři upoutávky použili její předělávku známé písně bez jejího svolení. Ve svém coveru údajně změnila text písně stejně, jako to udělali vývojáři. Naughty Dog pak obviňuje z toho, že jí neuvedl jako zdroj.

Podobnosti si povšimli i její fanoušci, kteří náhle začali psát komentáře k jejímu 10 let starému videu a ptali se na spolupráci s velkým herním studiem.

Hey, are you aware that the True Faith cover you put in your The Last of Us Part II trailer is a replica of my cover that came out 10 years ago? I wrote original parts not in the original song that are copied exactly by whoever covered it. I am heartbroken.

Your fans seem to have noticed because they’re commenting on my old video thinking it’s the same song. Credit? Compensation? At 3:30 in my song in particular is the vocal part that I wrote which is featured in your trailer exactly.

Záznam reklamy, který studio nahrálo na YouTube, je nyní nastaven jako soukromé video. To by mohlo naznačovat, že Sony video upravuje a autorce budou přiznány kredity. Není to poprvé co byl Naughty Dog nařčen z podobných praktik. Naposledy tomu bylo v traileru na Uncharted 4: A Thief’s End, kdy se v záběrech objevil předmět z Assassin’s Creed IV: Black Flag od Ubisoftu. Do problému se dostal i s prvním dílem The Last Of Us, ve kterém bez předchozího svolení použil mapu metra v Bostonu. Obě situace studio vyřešilo tak, že autory zveřejnilo a finančně kompenzovalo.

Přečti si  Abyste viděli veškerý obsah STALKER 2 budete k tomu potřebovat několik průchodů, říkají vývojáři

 Recenzi druhého dílu si na našem webu budete moci přečíst již v pátek 12.6. Že recenze nebude obsahovat žádné příběhové spoilery, můžete brát jako samozřejmost.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno